Miasta województwa małopolskiego

Szczawnica-Zdrój gdzie zjeść? Dobre i polecane restauracje w Szczawnicy   

Szczawnica-Zdrój gdzie zjeść?

Szczawnica-Zdrój to klejnot w koronie uzdrowisk południowej Polski, malowniczo usytuowany nad potokiem Grajcarek, u stóp majestatycznych Pienin. To miejsce, gdzie historię, kulturę i przyrodę można znaleźć na każdym kroku - od przepięknej, drewnianej architektury miasta, przez bujne szlaki górskie, aż po tajemnicze formacje skalne.

Przepełniona atrakcjami Szczawnica przyciąga każdego roku rzesze turystów pragnących zanurzyć się w górskim klimacie i cieszyć się bliskością natury. Zarówno pasjonaci aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy cenią sobie momenty spokoju i ciszy, znajdą tu coś dla siebie. Szlaki turystyczne prowadzące przez zdumiewające krajobrazy, zabytki świadczące o bogatej historii regionu, oraz bogactwo lokalnej flory i fauny to tylko początek tego, co Szczawnica ma do zaoferowania. Ale przecież wakacje to nie tylko zwiedzanie i wędrówki - to także smaki, zapachy i kulinarne odkrycia.

Dlatego w poniższym artykule przybliżymy Wam nie tylko atrakcje turystyczne Szczawnicy-Zdroju, ale także przedstawimy szeroki wachlarz propozycji kulinarnych tego regionu. A dziedzictwo kulinarne tej części Polski jest naprawdę wspaniałe! Zapraszamy zatem do dalszej lektury i odkrycia razem z nami najsmaczniejszych zakątków tego niezwykłego miejsca! Mamy nadzieję, że dzięki naszemu spisowi restauracji w Szczawnicy będziecie mogli z łatwością odpowiedzieć na pytanie: gdzie zjeść i jakie restauracje warto odwiedzić w Szczawnicy-Zdroju!

POLECANE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W MAŁOPOLSCE

BACHLEDKA Ski & Sun

Odkryj Bachledka Ski & Sun – letnią oazę przygód i relaksu! Czekają na Ciebie: ścieżka w koronach drzew, trójkołowce górskie, największy tor bobslejowy w Tatrach oraz magiczny plac zabaw dla dzieci. Idealne miejsce na rodzinny wypoczynek w sercu gór!

Zakopane, małopolskie
Wyświetl szczegóły
Góral Ponton: Spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Chcąc poczuć dreszczyk emocji i radosnej zabawy, warto wybrać się na spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem z Góral Ponton.

Sromowce Niżne, małopolskie
Wyświetl szczegóły
Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne Brama w Gorce

Brama w Gorce to wyjątkowe Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne, oferujące bliski kontakt z naturą i fascynujące atrakcje dla całej rodziny. Odkryj malowniczą ścieżkę edukacyjną przez karpacką puszczę, spektakularne wieże widokowe, tunel podziemny.

Waksmund , małopolskie
Wyświetl szczegóły
Spływy Dunajcem – flisacy

Czas na jedną z najlepszych przygód w Polsce: spływ Przełomem Dunajca!

Sromowce Niżne, małopolskie
Wyświetl szczegóły

SPIS TREŚCI:     

 

             

Restauracje w Szczawnicy

Dobra kuchnia (a taką na pewno pochwalić się może region Pienin) to jeden z kluczowych elementów udanej podróży, dlatego zdecydowaliśmy się przygotować przewodnik po najlepszych restauracjach Szczawnicy-Zdroju. Nasz wybór padł na miejsca, które zachwycają nie tylko smakiem, ale także atmosferą i lokalizacją. Podzieliliśmy je na główne dzielnice turystyczne (centrum miasta, okolice przystani), uwzględniając zarówno lokale z długą tradycją, jak i nowe punkty na kulinarnej mapie Szczawnicy.                                      

Nie mogło tu zabraknąć restauracji serwujących dania kuchni regionalnej. Oczywiście nie zapomnieliśmy też o restauracjach, serwujących dania wegetariańskie, a także o pizzeriach, które zdecydowanie nie należą do miejsc regionalnych, ale cieszą się równie dużym powodzeniem co góralskie karczmy. Zwróciliśmy szczególną uwagę na miejsca, gdzie można dobrze i niedrogo zjeść - bo wiemy, że dla wielu z Was to ważne kryterium wyboru. Znajdziecie tu także kawiarnie, które oprócz kawy czy herbaty serwują pyszne desery. Nasza lista gastronomicznych rekomendacji z pewnością okaże się przydatna podczas planowania wycieczki do Szczawnicy-Zdroju. Wszystkie miejsca, które dla Was wybraliśmy, są sprawdzone, cenione i popularne. Zatem zapraszamy do poznania naszych propozycji i odkrycia kulinarnych skarbów Szczawnicy-Zdroju!                                                                        

Restauracje w centrum Szczawnicy                      

yyy

Restauracja Pod Siekierkami

Restauracja Z najduje się przy ul. Zdrojowej, w sąsiedztwie dolnej stacji kolejki na Palenicę. Jest jedną z najczęściej odwiedzanych i ocenianych restauracji w Szczawnicy. Serwuje tradycyjne dania kuchni polskiej, w tym góralskie przysmaki jak harnasiowy placek. Porcje duże, kolorowe, a przy dobrej pogodzie można delektować się nimi na zewnętrznym ogródku. 

Karczma u Polowacy

Kolejny “must eat” Szczawnicy, miejsce niezwykle popularne i niezwykle klimatyczne, oczywiście nawiązujące do klimatu gór! Znajduje się przy ul. Nad Grajcarkiem. Specjalnością karczmy są knedle góralskie wieprzowe, baranie lub z dziczyzną, placki ziemniaczane z gulaszem, gulasz barani, baranina w sosie własnym. Polecamy też spróbować lokalnej kwaśnicy i pierogów w wersji na słono lub słodko.

Restauracje przy przystani     

  • Bistro Kotońka - leżący tuż nad Dunajcem, kilka kroków od przystani flisackiej lokal, serwujący nie tylko dania lokalnej kuchni, ale i dodający trochę oryginalności za pomocą owoców morza czy past. Będzie dobrym miejscem, jeśli w ekipie macie zarówno tych, którzy chętni są by odkryć dania regionalne, jak i tych, którzy za góralską kuchnią nie przepadają.
  • Karczma u Madejów- klimatyczna, góralska karczma z lokalizowana tuż u ujścia Potoku Grajcarek do Dunajca. Miejsce nie tylko przyjemnie wyglądające, ale i serwujące przyjemne (to za mało powiedziane!) jedzenie. Duże porcje i całkiem sprawna obsługa nawet w środku sezonu zachęcają, by spróbować regionalnych dań karczmy u Madejów.                            

Restauracje wegetariańskie i wegańskie Szczawnica                                            

  • Willa Pokusa Restauracja Pizzeria - lokal przy obiekcie noclegowym, z którego dobrodziejstw korzystać mogą nie tylko goście (na szczęście!). Choć lokal nie specjalizuje się w daniach wegetariańskich, ma kilka pozycji bez mięsa, na bazie zmieniających się sezonowo warzyw i owoców. Restauracja znajduje się tuż obok Parku Górnego, przy ul. Zdrojowej, w sąsiedztwie szczawnickiego uzdrowiska.          
  • Restauracja U Zosi - jedna z najchętniej wybieranych restauracji w Szczawnicy, pewnie nie tylko ze względu na pyszne potrawy, ale i niską cenę, która idzie z nimi w parze. W menu znajdziecie klasyczne potrawy jak grillowany czy panierowany filet z kurczaka, pierogi w różnych wariantach, ryba, ale i sporo właśnie bezmięsnych dań - wszystko w naprawdę dużych porcjach. Gwarantujemy więc, że wyjdziecie z pełnymi brzuchami! Lokal znajduje się przy ul. Flisackiej 35B, nieopodal brzegu Grajcarka.                              

Pizzerie w Szczawnicy 

  • Kolory Wiatru Cafe & Pizza - pizzeria, leżąca przy jednym z największych hoteli w Szczawnicy, serwująca pizzę neapolitańską, mokrą na cienkim cieście. Miejsce, które zdumiewa turystów w tym pozytywnym znaczeniu - mówi się, że to pizza rodem z Neapolu w sercu Pienin. A do pizzy kraftowe piwo - ich wybór jest spory! Pizzerię znajdziecie przy ul. Głównej 25a, w centrum Szczawnicy.           

Kawiarnie Szczawnica-Zdrój                

  • Cafe Helenka - lokal znajduje się przy Placu Dietla 1, w samym centrum uzdrowiskowej części miasta, w budynku pijalni wód. To coś więcej niż kawiarnia - możecie być pozytywnie zaskoczeni doskonałym wyborem śniadań, lekkich lunchy i deserów. Kawa jest pyszna, ale jeszcze lepsze jest jedzenie, zbierające niemal wyłącznie pozytywne recenzje od setek gości.  
  • Englander Caffe - niepozorne z zewnątrz, ale klimatyczne wewnątrz miejsce z pyszną kawą. Artystyczny klimat i wiszące na ścianach obrazy lokalnej artystki sprawiają, że czuć tu ducha bohemy. Do tego pyszna kawa, grzaniec i cała lista łakoci sprawią, że zmęczeni turyści mogą złapać chwilę oddechu. Adres to Zdrojowa 2.       

Tanie restauracje Szczawnica-Zdrój                   

  • Restauracja “Sami Swoi” - niewielki lokal z domowym jedzeniem, wśród którego nie brakuje też tradycyjnych pozycji jak kwaśnica czy pierogi. Ceny bardzo przystępne, jedzenie pyszne, a porcje duże. Czego chcieć więcej! Lokal znajdziecie na ul. Głównej 120.
  • Karczma Chatka - miejsce z typowymi daniami kuchni polskiej, ale posiadające też kilka pozycji wegetariańskich i wegańskich. Sycące dania główne, lunche, śniadania, wszystko w oparciu o tradycyjne receptury. Tradycyjny, nawiązujący do góralskiego jest też wystrój karczmy. Znajduje się przy Alei Parkowej 1.

Produkty regionalne - smaki Małopolski, kuchnia regionalna Pienin             

Pieniny, tak jak i inne górskie regiony Polski mają swoją charakterystyczną kuchnię, opartą na ziemniakach, kapuście, grzybach, serach, kaszach i mięsie. Szczególnie popularne w regionie Pienin, a tym samym często serwowane w opisanych wyżej karczmach i restauracjach tradycyjnych są:                                       
1. Oscypek - to rodzaj wędzonego sera produkowanego z owczego mleka. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów regionu górskiego w Polsce, w tym także regionu Pienin. Ma specyficzną, wędzoną nutę smaku i jest często podawany z żurawiną.                   

2. Kwaśnica - to tradycyjna zupa góralska na bazie kiszonej kapusty. Często podaje się ją z kawałkami mięsa, takimi jak baranina czy boczek. Od kapuśniaku różni się tym, że poza kapustą raczej nie powinny znajdować się tam inne warzywa.                          

3. Bryndza podhalańska - to rodzaj sera owczego, który jest miękki i ma charakterystyczny, mocny smak. Często jest używany do przygotowania pierogów bryndzowych, czyli tradycyjnych pierogów z farszem z bryndzy. Bryndzę dodaje się też jako dodatek do pienińskich kluseczek, zwanych gałuskami (gałuszkami).                                                              

4. Placki po góralsku - to placki ziemniaczane, które serwuje się z gulaszem mięsnym. Potrawa ta jest bardzo popularna w górskich schroniskach. W szczawnickich karczmach można spotkać się też z nazwą placek po zbójnicku czy placek harnasiowy.       

5. Gołąbki góralskie - to gołąbki, w których mięsno-kaszowym farszu znajduje się dużo cebuli i boczku. W przeciwieństwie do typowych gołąbków, te są mniejsze i mają bardziej intensywny smak.                             

6. Moskole – placki z mąki i kwaśnego mleka z dodatkiem sody i soli, pieczone na blasze, podaje się np. z masłem, bryndzą.                                

Do ciekawostek kulinarnych Pienin należy śliwianka, czyli tradycyjna zupa ze śliwek, podawana z ziemniakami lub kaszą. Popularnym deserem są z kolei kołoce, czyli drożdżowe placki z serowym lub ziemniaczanym farszem oraz pieczone jabłka z konfiturą, pozyskiwane ze starych, lokalnych odmian jabłoni. Czymś, co nie brzmi może zbyt apetycznie, ale także należy do pienińskich przysmaków jest kulasa, czyli gotowana na mleku mąka razowa podawana z okrasą i skwarkami.            

A skoro Szczawnica, to nie można nie wspomnieć o lokalnym skarbie, czyli zdrowotnych, mineralnych wodach, które nie tylko goszczą w pijalniach wód, ale i są używane do kiszenia warzyw czy robienia zakwasu na biełuchę - zupę z kwaśnego mleka z wędzonym boczkiem. Regionalnym, naturalnym skarbem są także pstrągi górskie, łowione z krystalicznie czystych strumyków. Pieczony czy smażony świeży pstrąg skradnie serce nawet największemu przeciwnikowi ryb. I nawet wyjmowanie ości będzie Wam niestraszne!                        

Tak, jak widać - regionalna kuchnia Pienin ma się dobrze i cały czas cieszy się dużą popularnością. Wybierając restaurację, w której macie zamiar się posilić weźcie pod uwagę menu. To, w którym znajdują się dziwnie brzmiące pozycje jest prawdopodobnie tym, którego warto spróbować!                                                             

Atrakcje turystyczne w Szczawnicy                                                   

Smaki i zapachy dań kuchni regionalnej to tylko jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Szczawnicę. Reszta znajduje się poniżej:                                        

  • Spływy flisackie po Dunajcu - tradycja flisacka ma już ponad 200 lat, co czyni spływy flisackie jedną z najstarszych atrakcji w naszym kraju; zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego z poziomu rzeki, na drewnianej, flisackiej tratwie to inny poziom zabawy!;              
  • Schronisko pod Bereśnikiem i Bryjarka - To miejsca na dłuższą i krótszą wędrówkę z dala od centrum Szczawnicy. Z obu tych miejsc rozciąga się przepiękny widok na panoramę Pienin;
  • Kolejka na Palenicę - jedna z najważniejszych atrakcji Szczawnicy. Można wjechać tu wyciągiem krzesełkowym, który jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce;                                  
  • Spływy kajakowe i pontonowe - Rafting Dunajec - Dunajec to jedyne w Polsce rzeczne miejsce, które ma umożliwia prowadzenie spływów raftingowych, czyli ekstremalnych górskich spływów rzecznych. W wersji light to po prostu spływ kajakiem lub pontonem po spokojniejszej części rzeki;
  • Szlaki w góry - Szlak na Trzy Korony, Szlak na Sokolicę, Szlak na Górę Przehyba, Szlak do Schroniska Pod Bereśnikiem, Szlak Wysoki Wierch - Schronisko Durbaszka - Szczyt Wysoka, Droga Pienińska - Czerwony Klasztor, Szlak Schronisko Orlica - Góra Szafranówka - Kolej Linowa na Palenicy, Szlak na Sokolicę i dalej do Krościenka nad Dunajcem. Wielość szlaków to raj dla aktywnych turystów i górskich łazików!;
  • Parki w Szczawnicy - Górny i Dolny - miejsce spacerowe, ozdobione licznymi rzeźbami, urokliwymi alejkami. W Parku Górnym znajduje się inhalatorium. Ulubione miejsce kontaktu z naturą dla kuracjuszy;
  • Promenada nad potokiem Grajcarek - prawie 2-kilometrowa promenada, przy której toczy się szczawnickie życie;        
  • Wodospad Zaskalnik - spada z pięciometrowego progu skalnego, tworząc malownicze kaskady krystalicznie czystej wody. Znajduje się z dala od głównych tras, ale w obrębie Szczawnicy i można dojść do niego po około 40-minutowym spacerze z centrum miasta;                      
  • Plac Dietla i Pijalnia Wód Mineralnych - Dom nad Zdrojami - Szczawnica jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce, a jego historia sięga XVIII wieku; to właśnie Plac Dietla i Pijalnia są sercem uzdrowiska;              
  • Droga Pienińska - najpiękniejszy i najpopularniejszy trakt rowerowo-spacerowy w Pieninach. Ma 9 km długości i można dojechać nią od Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru i Sromowców Wyżnych.                                                    

Ciekawe miejsca do 50 km od Szczawnicy                                                                

Pamiętajcie jednak, że to dopiero początek atrakcji w tej części Pienin. W bliskim sąsiedztwie Szczawnicy znajduje się więcej ciekawych miejsc! Oto one:                                               

  • Muzeum Pienińskie w Szlachtowej, ok. 7 km;
  • Czerwony Klasztor - atrakcja po słowackiej stronie, można dojechać tu Drogą Pienińską, ok. 28 km samochodem;
  • Arena narciarska Jaworki-Homole, ok. 7 km;
  • Jaworki - Rezerwat Biała Woda, Wąwóz Homole, ok. 9 km;
  • Krościenko nad Dunajcem - kaplice i kapliczki, Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, szlak do Sromowców Niżnych, źródła szczawów alkalicznych, szlak do Szczawnicy przez Sokolicę, spływy Dunajcem, ok. 7 km;
  • Wieża widokowa na Radziejowej, ok. 12 km;
  • Zamek Czorsztyn i Zamek Niedzica nad Jeziorem (Zalewem) Czorsztyńskim oraz zapora wodna, ok. 20 km;
  • Rytro - ruiny Zamku Królewskiego, ośrodek narciarski, ok. 22 km szlakiem;
  • Piwniczna-Zdrój - Bacówki pod Wierchomlą, Park Zdrojowy, kąpielisko na Radwanowie, amfiteatr, pijalnia wód mineralnych, spływy Doliną Popradu, Wodospad Czercz, polana Niemcowa, ok. 22 km szlakiem;
  • Nowy Targ - Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu, urokliwy rynek, rezerwat przyrody Bór na Czerwonem, Muzeum Podhalańskie, ok. 38 km;
  • Gorczański Park Narodowy - najwyższy szczyt Turbacz, zabytkowe cerkwie i kościoły, Jaworzyna Krynicka, Kiczora, Kudłoń, Gorc, Czoło Turbacza, Bulandowa Kapliczka, Jaworzyna Kamienicka, Zbójnicka Jama, Magurki, schronisko na Maciejowej;
  • Szaflary - Termy Szaflary i położona nieopodal Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze, ok. 41 km;
  • Białka Tatrzańska - Terma Bania, stacja narciarska Kaniówka, ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska, Rezerwat Przyrody Przełom Białki, ok. 42 km;
  • Stary Sącz - ołtarz papieski i Muzeum Jana Pawła II, Enklawa Przyrodnicza “Bobrowisko”, ścieżka w koronach drzew na Miejskiej Górze, Źródełko świętej Kingi, Klasztor Sióstr Klarysek, ok. 42 km;
  • Bukowina Tatrzańska - szlak na Orlą Perć, ośrodek narciarski Bukovina, Termy Bukovina, ok. 48 km;

Gdzie spać w Szczawnicy?                                                        

Fakt, że Szczawnica-Zdrój to turystyczna i krajobrazowa perełka Polski, ukryta w malowniczych Pieninach, stanowiąca idealną bazę wypadową w góry oraz do zwiedzania innych atrakcji regionu, sprawia, że warto spędzić tutaj więcej czasu. Szczawnica nie jest miejscem, które można w pełni docenić w ciągu jednego dnia - jest zbyt wiele do zobaczenia i doświadczenia! Na pobyt w Szczawnicy zarezerwujcie przynajmniej weekend, a jeszcze lepiej cały weekend lub nawet dłużej, by móc zwiedzić nie tylko samo miasto, ale i okoliczne atrakcje.

Poniżej prezentujemy kilka propozycji sprawdzonych noclegów w Szczawnicy-Zdroju. Wszystkie wymienione obiekty noclegowe są godne zaufania - zostały przetestowane przez tysiące zadowolonych gości, którzy wyrazili swoją pozytywną opinię. Jeżeli planujecie dłuższy pobyt w Szczawnicy i szukacie dobrych, przystępnych cenowo i sprawdzonych miejsc noclegowych, polecamy następujące obiekty:                                                      

  • Hotel Maria & SPA
  • Szczawnica Park Resort & SPA
  • Willa Na Skarpie
  • Willa Nad Strumykiem
  • Domek na Słonej
  • Pienińska Willa Aleksandrówka
  • Willa Tiramisu
  • Willa Cichosza
  • EdelHouse
  • Apartamenty Eko
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Dzwonkówka                           

oraz schroniska górskie w okolicy Szczawnicy:                                   

  • Schronisko PTTK Trzy Korony
  • Schronisko PTTK Orlica
  • Bacówka pod Bereśnikiem
  • Schronisko na Przehybie
  • Schronisko Pod Durbaszką                          

Wycieczki szkolne, imprezy integracyjne, wycieczki rodzinne                                   

Szczawnica przyciąga najróżniejsze typy turystów. Miłośnicy aktywnego wypoczynku przyjeżdżają tu dla szlaków górskich, tras rowerowych czy spływów kajakowych Dunajcem. Zwolennicy spokojnego odpoczynku i relaksu cenią sobie uzdrowiskowe otoczenie Szczawnicy, które sprzyja wyciszeniu i odnowie. Ceniący kulturę i historię odkryją ją, zwiedzając atrakcje czy biorąc udział w folklorystycznych wydarzeniach, które w wysokim sezonie organizowane są w Szczawnicy. Słowem - każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na rodzinną wycieczkę, na wycieczkę szkolną czy na pracowniczy wyjazd integracyjny. Obiecujemy, że ten klimat zrobi na Tobie wrażenie, kimkolwiek jesteś, skądkolwiek przybywasz i ilekolwiek masz lat.                                               

Pogoda Szczawnica - kiedy najlepiej przyjechać?        

W Szczawnicy-Zdroju o każdej porze roku można robić coś ciekawego! Kiedy słońce świeci, a temperatury są przyjemnie ciepłe wiosną i latem, miasto staje się doskonałym miejscem dla tych, którzy pragną spędzić czas aktywnie na łonie natury. Czy to podziwianie malowniczych szlaków pieszych i rowerowych, odkrywanie górskich ścieżek, czy korzystanie z atrakcji Dunajca, takich jak spływy lub Droga Pienińska - wszystko to sprawi najwięcej radości, jeśli z nieba nie będzie lał się deszcz. Jesień przynosi do Szczawnicy-Zdroju swój własny, niepowtarzalny urok, sprawiając, że miłośnicy natury mogą delektować się rowerowymi eskapadami wśród mieniących się rudościami i złotem liści. Zimą z kolei Szczawnica staje się idyllą dla entuzjastów sportów zimowych. W zależności od tego, jakie atrakcje macie zaplanowane na swój pieniński wyjazd, warto sprawdzić wcześniej prognozę pogody, która, szczególnie w górach może zmieniać się dość szybko i niespodziewanie.                                             

Informacje turystyczne Szczawnica                                          

Przy planowaniu wyprawy do Szczawnicy-Zdroju, warto skorzystać z pomocy miejscowych informacji turystycznych. Na terenie miasta znajduje się kilka punktów, gdzie pracownicy z chęcią pomogą w organizacji wycieczki, udzielą praktycznych porad, rozwieją wszelkie wątpliwości i dostarczą potrzebnych informacji, które mogą okazać się niezbędne turystom. Ich pomoc może być nieoceniona! Poniżej przedstawiamy adresy Informacji Turystycznych w Szczawnicy-Zdroju:                                       

  • Punkt Informacji Turystycznej - ul. Pienińska 1c/7
  • Pienińskie Centrum Turystyki i Usługi Transportowe krajowe i zagraniczne - ul. Główna 1
  • Biuro Podróży "ZYGA Travel" - ul. Główna 32
  • Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze PTTK - os. Połoniny 4a/3
  • Centrum Organizacji Turystyki Szewczyk Travel - ul. Zdrojowa 2/4
  • Polskie Koleje Linowe KL "Palenica" - ul. Główna 7            

Do zobaczenia w Szczawnicy-Zdroju!                                                 

Zapraszamy do Szczawnicy-Zdroju, malowniczego zakątka Polski, który zachwyca swym naturalnym pięknem, leczniczymi wodami i unikalną, drewnianą architekturą. Odkryj szlaki piesze i rowerowe, wspaniałe zabytki i urokliwe górskie otoczenie, które czyni tę lokalizację idealnym miejscem na długie wakacje.

Bez względu na to, czy wybierasz się na dzień, na weekend, na cały urlop, bez względu na to czy sam, czy z rodziną, a może grupą przyjaciół, bez względu na to, czy jesteś w kwiecie życia, czy może bliżej Ci do jego jesieni jesteśmy przekonani, że Szczawnica-Zdrój skradnie Twoje serce! Mamy nadzieję, że czeka Was tam sporo kulinarnych zaskoczeń. Tych pozytywnych oczywiście! Życzymy zatem wspaniałego pobytu i talerzy pełnych pyszności. Do zobaczenia w Szczawnicy-Zdroju!          

Powiązane artykuły

Małopolska - odkrywaj z nami

małopolska atrakcje, atrakcje turystyczne w małopolsce, co robić malopolska, gdzie na weekend małopolska, atrakcje dla dzieci małopolska, tatry atrakcje, tatry dla dzieci, pieniny atrakcje turystyczne, pieniny szlaki, szlaki tatry, kasprowy wierch, kopalnia soli wieliczka, turystyka, turystyka w polsce, wakacje w polsce, polskie góry

Województwo małopolskie – co warto tu zobaczyć?

Województwo Małopolskie oferuje nam oczywiście zarówno zabytki z różnych okresów historycznych, jak również przepiękne miejsca dla osób pragnących zaznać relaksu na łonie natury.

Tatry i Podhale

Tatry i Podhale – dlaczego warto tu przyjechać?

Dlaczego warto odwiedzić Tatry i Podhale? Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne, szczyty, szlaki piesze i rowerowe.

szlaki turystyczne w Tatrach

Najciekawsze szlaki turystyczne w Tatrach

Zastanawiasz się jakie górskie szlaki czekają na Ciebie w Tatrach? Dowiedz się, jakie miejsca warto odwiedzić. Poznaj ich charakterystykę i skalę trudności.

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych

Inwałd Park czyli 5 parków tematycznych - dlaczego warto odwiedzić?

Szukacie atrakcji turystycznej, która zadowoli całą rodzinę, pozwoli aktywnie, wesoło i interesująco spędzić czas? Chcecie zaoferować dzieciom moc zabawy, a jednocześnie zależy Wam, aby rozrywka była także ciekawa i pouczająca?

Rafting - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

Rafting Dunajcem Pieniny - spływy pontonowe i kajakowe Dunajcem

W Pieniniach jest moc atrakcji turystycznych. Już samo przebywanie w tych cudownych górach jest wspaniałą formą wypoczynku. Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Oprócz wypraw w góry...

Ferie zimowe w Małopolsce

Pomysły na ferie zimowe w Małopolsce

Czy województwo małopolskie jest dobre na ferie zimowe? Oczywiście, a powodów ku temu jest bardzo wiele. Chociażby ten, ze tu zima zwykle trwa dłużej niż w innych częściach Polski. To...

Zimowe atrakcje Zakopane

Zimowe atrakcje Zakopane - narty, atrakcje turystyczne

Czas ferii zimowych to najlepszy i najbardziej oczekiwany w roku okres dla kochających narty. Gdzie pojechać, aby w pełni cieszyć się przyjemnością szusowania, ale także biegania na nartach? Stolica polskich...

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry Wysokie - szczyty górskie

Tatry to najwyższe pasmo górskie w Karpatach Zachodnich, na granicy Polski i Słowacji. Góry piękne, niepowtarzalne i warte zobaczenia. Tatry są wspaniałe o każdej porze roku, o każdej porze roku...

Tatry Zachodnie

Tatry Zachodnie - odkryj najciekawsze szczyty

Tatry to góry zachwycające o każdej porze roku, jedyne w swoim rodzaju, budzą zachwyt i respekt. Majestatyczne, piękne, przyciągają turystów jak magnes. Tatry Zachodnie to najrozleglejsza część całego masywu Tatr.

Miasta małopolski

Zakopane - Atrakcje i Mapa

Zakopane - odkryj atrakcje miasta

Zakopane to zimowa stolica Polski położona na południu kraju, która od lat fascynuje turystów z całego świata.

pieniny; pieniński park narodowy; szlaki górskie pieniny, trzy korony pieniny, szczawnica, niedzica, spływ dunajcem; atrakcje turystyczne pieniny;

Pieniny - atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć w Pieninach?

Pieniny to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce. Góry, rzeki, wspaniała przyroda. Widoki po prostu zapierają dech w piersiach.

Zabytki Krakowa

Zabytki Krakowa – poznaj je z nami!

Odwiedzasz Kraków? Poznaj najciekawsze zabytki tego wyjątkowego miasta.

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska - atrakcje turystyczne

Bukowina Tatrzańska to podhalańska wieś, położona w województwie małopolskim. Jest to miejsce bardzo bogate w zabytki, do których należą drewniane pensjonaty z okresu dwudziestolecia międzywojennego, w stylu zakopiańskim.

Szczawnica - co warto zobaczyć?

Szczawnica atrakcje - co warto zobaczyć 2024? Atrakcje, noclegi, góry, trasy rowerowe

Szczawnica to popularny małopolski kurort, leżący niedaleko Krościenka nad Dunajcem, około 40 km od Nowego Targu. Jest znaną miejscowością uzdrowiskową.

Oświęcim

Atrakcje Oświęcim - co zwiedzać? Ciekawe miejsca w Oświęcimiu

Oświęcim to miasto w Małopolsce o bogatej, ponad 800-letniej historii, które nierozerwalnie kojarzy się z dramatycznymi wydarzeniami II wojny światowej. Jednak Oświęcim to nie tylko miasto związane z tragiczną przeszłością. 

krynica-zdrójkrynica zdrój atrakcjeatrakcje krynicy zdrójwieża widokowa krynicamuzeum zabawek krynica zdrój

Krynica-Zdrój i jej atrakcje turystyczne - co warto zobaczyć?

Cóż można napisać o Krynicy Zdrój oprócz tego, że jest uroczym miastem i perłą górskich uzdrowisk? Można bardzo wiele.

Czorsztyn atrakcje turystyczne

Czorsztyn - dlaczego warto odwiedzić?

Czorsztyn to interesująca i pięknie położona miejscowość leżąca około 30 km od Nowego Targu, nad samym Jeziorem Czorsztyńskim. Perełka turystyczna Małopolski i Pienin. Wspaniały krajobraz, intersujące miejsca, zachwycająca przyroda. Warto...

Niedzica - atrakcje Pienin

Niedzica w Pieninach - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca w Niedzicy, które warto odwiedzić

Odwiedzając Małopolskę i podróżując po malowniczych Pieninach, nie można zapomnieć o Niedzicy. Miasto położone jest w pięknej okolicy, gdzie nie brakuje atrakcji turystycznych.

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024