Atrakcje województwa opolskiego

GIPROL czyli Gospodarstwo Innego Wymiaru - Opolskie atrakcje

GIPROL Staniszcze Małe atrakcje Opolszczyzny

Kto lubi wiejskie klimaty, łapka w górę! Mamy dla Was miejsce w województwie opolskim, które pozwoli poczuć prawdziwy urok polskiej wsi.

Dla dzieci i młodzieży szkolnej, szczególnie tej z obszarów większych miast, taka wizyta może być cenną lekcją. Ale czego właściwie można dowiedzieć się w Gospodarstwie GIPROL w Staniszczach Małych, 30 km od Opola?

Gospodarstwo nazywa się Gospodarstwem Innego Wymiaru - to za sprawą stworzenia z typowego gospodarstwa rolnego i agroturystycznego miejsca atrakcji, rozrywki, odpoczynku, aktywności i edukacji. Od 2013 roku właściciele tego miejsca próbują przekazać swoim gościom cenne wartości. Dlatego też, łącząc naukę i zabawę powstał koncept całorocznych zajęć edukacyjnych. Grupy mogą wziąć udział w lekcjach:

  • w pokazowej pasiece
  • lekcjach “skąd się bierze mleko”
  • zajęciach “od ziarenka do ciastka”
  • warsztatach na temat produktów z ula
  • ćwiczeń z wykonywania świec woskowych
  • “w pokazowej herbaciarni”
  • czy też lekcji o starych maszynach i urządzeniach rolniczych.

Wiosną dodatkowo odbywają się zajęcia “szukamy zajączka”, “opolskie kroszonki” i wykłady o zwyczajach i tradycjach wielkopostnych i świątecznych na śląsku.

giprol staniszcze małe atrakcje opolszczyzny

Latem natomiast do dyspozycji młodych gości jest labirynt z kukurydzy z atrakcjami, a jesienią dzieci mogą uczestniczyć w wykopkach i warsztatach tworzenia kukiełek z kukurydzy.

Również zimą w gospodarstwie Giprol nie zwalnia się tempa - jak na zimową porę przystało, aby się rozgrzać dzieci uczą się parzenia zimowych herbat oraz tworzenia świec parafinowych. Dodatkową atrakcją są kuligi, spotkanie z Mikołajem i warsztaty o bożonarodzeniowych zwyczajach.

giprol staniszcze małe atrakcje opolszczyzny

To jednak nie wszystkie atrakcje, które czekają na młodych adeptów rolnictwa. Od wiosny do jesieni na dzieci i młodzież szkolną czekają: mini zoo, dojenie sztucznej krowy, plac zabaw, jazdy traktorkami, wbijanie gwoździ, zabawa na mini maszynach rolniczych i ekologiczne zabawki. Grupy zorganizowane znajdą tu coś dla siebie przez cały rok!

giprol staniszcze małe atrakcje opolszczyzny

Nowością w gospodarstwie Giprol jest dom PRL - stary budynek, w którym czeka mała podróż w czasie, do epoki PRL-u. Oprócz zwiedzania typowo jak na te czasy urządzonego domu, zaaranżowanych tam sklepów i gabinetu lekarskiego, na zwiedzających czeka seans w kinie, zabawa w lesie krasnali i warsztaty - skubanie pierza, pieczenie placków na blasze, tworzenie opolskich wzorów na ceramice czy wykonywanie szkatułek z widokówek. Gospodarze nie zapomnieli też o poczęstunku: sałatce ziemniaczanej z parówką, krokiecie z barszczem, bułce z parówką i oranżadą czy grzankami z blach z masłem i czosnkiem. Wszystko tak, jak w PRL-u!

A jeśli szukacie miejsca na rodzinny odpoczynek na wsi, to gospodarstwo Giprol również przychodzi z pomocą.

Bowiem właśnie na terenie gospodarstwa znajduje się dom z pokojem do wynajęcia. Gospodarze dbają o swoich gości jak o rodzinę - organizują ognisko z muzyką, a nawet zamówią spływ kajakowy na pobliskiej rzece Mała Panew, nazywanej Śląską Amazonką. To właśnie ze spływów kajakowych słynie ta urocza rzeka!

Za domem rozciąga się ścieżka edukacyjna, która prowadzi wzdłuż łąk do położonego w lesie źródełka Stoczek. Spacer w tę okolicę będzie więc obowiązkowy!

Choć w Polsce wiejskie życie toczy się z reguły po cichu, bez rozgłosu to dobrze, że mamy miejsca, które mówią i edukują o codzienności na wsi. To bardzo ważne, by w młodych ludziach zaszczepiać wrażliwość i po prostu wyjaśniać procesy, a przy okazji dawać im mnóstwo zabawy. Tak właśnie jest w gospodarstwie Giprol - zapraszamy do odbycia wiejskiej lekcji życia!

Gdzie nas znajdziesz?

Księdza Gajdy 38 a, 47-113 Staniszcze Małe

tel. 692 559 756

Przeczytaj także:

60 pomysłów na wycieczkę szkolną - gdzie warto pojechać na klasowy wyjazd?

Opolskie - TOP 21 atrakcji turystycznych

Fabryka Robotów w Mosznej - atrakcje Opolszczyzny

 

 

Powiązane artykuły

Opolskie - odkrywaj z nami

Wycieczki szkolne Opolskie

Wycieczki szkolne Opolskie - pomysły na wycieczki szkolne, obozy sportowe

Wycieczki szkolne to jedna z najbardziej ekscytujących i oczekiwanych przez uczniów form aktywności edukacyjnej. Nie tylko są świetną okazją do poznawania nowych miejsc, ale także służą jako ważny element procesu...

Opolskie restauracje

Opolskie - gdzie zjeść? Dobre i polecane restauracje na Opolszczyźnie

Województwo opolskie, położone w południowo-zachodniej części Polski, jest miejscem o niezwykłym bogactwie kulturowym, historycznym i przyrodniczym. To tu tradycje łączą się z nowoczesnością, a przyroda zachwyca swoim urokiem. Jednym z...

Góry Opawskie - dlaczego warto odwiedzić?

Góry Opawskie - dlaczego warto odwiedzić?

Góry Opawskie to najbardziej wysunięte na wschód pasmo górskie Sudetów. Mimo że dla województwa opolskiego jest to jedyne pasmo górskie, czasem zapomniane wśród turystów.

10 pomysłów na Dzień Dziecka na Opolszczyźnie

10 pomysłów na Dzień Dziecka na Opolszczyźnie

Dzień Dziecka już za kilka dni. Warto więc zaplanować ten dzień wyjątkowo!

opolskie, opolskie atrakcje, opolskie parki rozrywki, opole atrakcje, głuchołazy, głuchołazy atrakcje, nysa atrakcje, co robić w opolskim, opolszczyzna turystyka, opolszczyzna atrakcje turystyczne, turystyka w polsce, gdzie na weekend, góry opawskie, wakacje w polsce

Opolskie - TOP 25 atrakcji turystycznych

Jesteście ciekawi atrakcji turystycznych województwa opolskiego? Góry Opawskie, jeziora, lasy, parki rozrywki, muzea, atrakcje dla dzieci, spływy kajakowe oraz wiele, wiele innych.

opolskie, opolskie atrakcje, opolskie parki rozrywki, opole atrakcje, głuchołazy, głuchołazy atrakcje, nysa atrakcje, co robić w opolskim, opolszczyzna turystyka, opolszczyzna atrakcje turystyczne, turystyka w polsce, gdzie na weekend, góry opawskie, wakacje w polsce

Aktywnie na Opolszczyźnie - poznaj atrakcje

Szukacie atrakcji w Opolszczyźnie, które zadowolą osoby lubiące aktywny wypoczynek?

opolskie, opolskie atrakcje, opolskie parki rozrywki, opole atrakcje, głuchołazy, głuchołazy atrakcje, nysa atrakcje, co robić w opolskim, opolszczyzna turystyka, opolszczyzna atrakcje turystyczne, turystyka w polsce, gdzie na weekend, góry opawskie, wakacje w polsce, zamek moszna, wieża piastowska

Odkryj z nami zabytki Opolszczyzny

Są z nami poszukiwasze polskich zabytków? Na Opolszczyźnie znajdziecie ich całe mnóstwo!

opolszczyzna atrakcje, opolskie atrakcje turystyczne, opole atrakcje, opole atrakcje dla dzieci, góry opawskie, kopa biskupia, zamek moszna, fabryka robotów, jurapark krasiejów

Opolskie - co warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć na Opolszczyźnie? Poznaj atrakcje najmniejszego województwa w Polsce.

opolszczyzna, opolszczyzna atrakcje, opolskie atrakcje, opole atrakcje, krasiejów, krasiejów atrakcje, opole, jurapark, jurapark opole, jurapark krasiejów, atrakcje dla dzieci opole, turystyka, wakacje w polsce

JuraPark Krasiejów oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka - atrakcja Opolszczyzny

JuraPark Krasiejów to idealne miejsce na weekendową wycieczkę ze znajomymi lub rodziną. Krasiejów położony jest zaledwie pół godziny drogi od Opola, w kierunku Ozimka.

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024