Loading color scheme

Park Miniatur Kowary - atrakcja Karkonoszy
Park Miniatur Kowary

Niezależnie od pory roku, Park Miniatur w Kowarach to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska.

Dlaczego warto odwiedzić Park Miniatur w Kowarach?

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni zpsem restauracje parking

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach daje turystom możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi Dolnego Śląska, takimi jak: pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast, odwzorowanymi dokładnie w skali l:25.

Niezależnie od pory roku, Park Miniatur w Kowarach to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska oraz największe centrum informacyjne tego regionu. Co roku podczas jesieni Karkonosze są niezwykle kolorowe, więc i tym razem nasz Park prezentuje się aktualnie w cudownej, pełnej barw odsłonie. Odwiedzając nasz park zapoznają się Państwo z perfekcyjnie wykonanymi modelami zamków, pałaców, klasztorów oraz ratuszy z naszego terenu, wszystkie zrobione są w skali 1:25, wraz z największą w Polsce Miniaturą gór, jakimi w naszym przpadku jest pasmo Karkonoszy, wraz ze Śnieżką (1602 m n.p.m.) oraz wiernie odtworzonymi szlakami i schroniskami. Miniatury zostały wykonane za pomocą najnowszych technik modelarskich, przy użyciu materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zieleń, naturalne otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów, bardzo uatrakcyjniają i tak już piękne zabytki naszego regionu

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Parku Miniatur w Kowarach?

FD8A7334

Miniatury prezentowane są wśród kwiatów, a przy zachmurzeniu, niepowtarzalnego uroku dodaje im iluminacja świetlna. Nasi animatorzy oprowadzają po Parku i opowiadają ciekawostki związane z obiektami. Wiele Miniatur eksponujemy także w hali ogrzewanej kominkami, gdzie czeka na Państwa również nasza kawiarnia, w której napić możemy się włoskiej, aromatycznej kawy, grzanego wina, gorącej czekolady oraz skosztować przepysznych deserów przygotowywanych przez nas samych.

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau