Opole i okolice - co warto zobaczyć?

Opolszczyzna, Opolszczyzna atrakcje, atrakcje opolskie, opole atrakcje, opole atrakcje dla dzieci, co robić w opolu, opole na weekend, wakacje w polsce

Opole to stolica Województwa Opolskiego, nic więc dziwnego w tym, że to właśnie wokół tego miasta skupia się najwięcej atrakcji turystycznych Opolszczyzny.

Poznaj atrakcje turystyczne Opola i okolic

Miasto Opole to centrum atrakcji na Opolszczyźnie. Turysta przebywający w mieście z pewnością powinien skorzystać z bogatej oferty turystycznej i kulturalnej miasta. Prócz przechadzania się ulicami Opola - a w szczególności okolicami rynku - warto również odwiedzić kilka kultowych miejsc. Swoją podróż możecie rozpocząć od najwyższego punktu na mapie atrakcji turystycznych - Wieży Piastowskiej. Jest to pozostałość po nieistniejącym dziś Zamku Piastowskim, zlokalizowanym na odrzańskiej wyspie Pasiece, w części zwanej Ostrówkiem. Należy do najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej, pełni też rolę symbolu Opola i województwa opolskiego.

Atrakcje turystyczne opola

Wieża Piastowska w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

wieza piastowska

Wieża Piastowska w Opolu to pozostałość po istniejącym niegdyś Zamku Piastowskim, który zlokalizowany był na odrzańskiej wyspie Pasiece. Wieża należy do jednych z najstarszych w kraju zabytków architektury obronnej, pełni też rolę symbolu Opola i województwa opolskiego. 

Obecnie, wieża mierzy 35 metrów i jest dostępna dla turystów. Zwiedzanie odbywa sie co pół godziny i trwa około 40 min. Warto się tu wybrać, ponieważ prócz ciekawych opowieści przewodnika, czeka tu na Was jeszcze pokaz multimedialny oraz niesamowite widoki na Opole i okolicę.

bilety
 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Górny w Opolu

atrakcja dla dzieci naniepogode

zamek gorny opole

Zamek Górny to atrakcja na mapie Opola, która oddana dla turystów została całkiem niedawno, bo w 2018 roku. Tak naprawdę do zwiedzania oddano ostatni zachowany element Zamku Górnego, niemniej warto odwiedzić to miejsce, ponieważ podczas 40 minutowego zwiedzania z przewodnikiem, poznacie wiele ciekawych faktów historycznych. 

Z dostępnych informacji wynika, że zamek budowany został w latach 1382-1387. Na przestrzeni setek lat, musiały dziać się w jego murach niesamowite historie... 

bilety
 10,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Muzeum Wsi Opolskiej

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni

muzeum wsi opolskiej

Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu to jedyne muzeum na wolnym powietrzu w województwie opolskim. W ciągu 50 lat działalności stworzona została bogata plenerowa ekspozycja zabytków drewnianej architektury wiejskiej Śląska Opolskiego. Muzealna ekspozycja na wolnym powietrzu składa się z prawie 50 wiejskich zabytkowych budowli drewnianych, które są wyposażone i urządzone wewnątrz w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble.  Jest ona swego rodzaju „zaklętą w drewnie” historią wsi śląskiej, która przez bezpośredni, niemalże namacalny, kontakt z eksponatami staje się bardziej dostępna i zrozumiała dla zwiedzających.

bilety
 12,00 zł/ bilet normalny, 6,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Odskocznia

atrakcja naniepogode

odskocznia opole

Gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia z domu - warto poszukać miejsca, gdzie miło i aktywnie spędzicie czas bez względu na pogodę. Jednym z takich miejsc jest Park Trampolin ODSKOCZNIA. Znajdziecie tam baseny z gąbkami, boisko do dodgeball i gry na dwa ognie, a także wysokie trampoliny olimpijskie, wieżę do skoków i sporą dmuchaną poduchę. Do dyspozycji gości przygotowano także strefę ninja, arenę do walki glagiatorów, slackline czy kosze do wsadów zawieszone nad trampolinami. O nudzie nie ma więc mowy! Park przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci od 8 roku życia.

bilety
 32,00 zł/h (Pn-Pt), 38,00 zł/h (So-Nd)

Więcej dowiecie się Tutaj.

Park Linowy KanYon

atrakcja dla dzieci naniepogode

park linowy kanyon

Park linowy KanYon zlokalizowany jest w samym centrum Opola. Przygotowany został w najwyższą starannością, aby dostarczyć Wam doskonałą zabawę oraz aktywność na wolnym powietrzu. Będziecie mogli tutaj w otoczeniu wysokich drzew spróbować swoich sił w wielu konkurencjach - linowych, sprawnościowych, sportowych, logicznych i strategicznych.

bilety
 Kliknij i sprawdź

Więcej dowiecie się Tutaj.

HOPLANDIA

atrakcja dla dzieci naniepogode

hoplandia

Hoplandia to jeden z największych obiektów na Opolszczyźnie, który posiada trzy klimatyzowane sale o łącznej powierzchni 1200m2, z niepowtarzalnymi atrakcjami dmuchanymi, trampolinami, basenem z gąbkami. Dodatkowo, sala z ponad 20 automatami do gier zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

bilety
 pn-pt 32,00 zł/2h (dziecko), so-nd 38,00 zł/2h (dziecko)

Więcej dowiecie się Tutaj.

Statek Opolanin

atrakcja dla dzieci

statek opolanin

W Opolu czekają na Was również rejsy wycieczkowe statkiem Opolanin po rzece Odrze. Rejs trwa 45 minut i podczas podróży można zobaczyć wiele ciekawych zabytków Opola, które z perspektywy Odry wydajś się być bardziej urokliwe. Ze statku podziwiać można m.in. Opolską Wenecję, ratusz, katedrę, Wieżę Piastowską czy kościół Franciszkanów. 

Przystań: od strony miasta (ul. Odrowążów) oraz przystań od strony ZOO (Wyspa Bolko, zatoczka przy "Pagaj Pub")

Więcej dowiecie się tutaj: tel. +48 693 132 333

atrakcje w okolicy Opola

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

atrakcja dla dzieci

jurapark krasiejow

JuraPark w Krasiejowie to wyjątkowe miejsce na mapie atrakcji Opolszczyzny, które jest chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. Znajdziecie tu masę ekscytujących niespodzianek, Tunel Czasu, Kino 5D, Prehistoryczne Oceanarium oraz Ścieżkę edukacyjną, gdzie można podziwiać 250 modeli dinozaurów. Dopełnieniem histroii Ziemi jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

bilety
 55,00 zł/normalny, 45,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Gród Rycerski w Byczynie

atrakcja dla dzieci

byczyna grod rycerski

Zapraszamy do Grodu Rycerskiego pod Byczyną. To tutaj w Biskupicach, można przenieśc się w czasie do średniowiecza podczas Międzynarodowych Turniejów Rycerskich oraz uczestniczyć w warsztatach rzemiosł dawnych na niezapomnianych wycieczkach szkolnych, letnich obozach rycerskich i weekendowych pobytach. 

Warto odwiedzić również salę tortur, zbrojownię, karczmy oraz inne obiekty na podgrodziu, które zapewnią Wam ciekawą przygodę ze średniowieczem.

Więcej dowiecie się Tutaj.

Zamek Moszna

atrakcja dla dzieci naniepogode restauracje noclegi

zamek moszna

Zamek w Mosznej należy do największej atrakcji turystycznej województwa opolskiego. Słynie w kraju i za granicą ze swojego niepowatrzalnego uroku za sprawą bajkowej architektury. W obiekcie funkcjonuje restauracja, kawiarnia, hotel oraz SPA.

Dla zwiedzających dostępne są sale reprezentacyjne, można tez podziwiać widok na okolice z wież zamkowych, a latem spacerować pośród azalii i rododendronów licznie wzbogacających park. 

bilety
 Zwiedzanie komnat 17,00 zł/normalny, 11,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Fabryka Robotów w Mosznej

atrakcja dla dzieci naniepogode
  

fabryka robotow 1

To jedyne miejsce w Polsce a nawet w Europie gdzie budowane są ogromnie stalowe roboty inspirowane filmami Sci-fi. Wszystkie znajdujące się tu postacie zostały zbudowane ręcznie przez jednego człowieka Sebastiana Kucharskiego. Dzięki pasji właściciela do filmów fantasy i ogromnej kreatywności możecie podziwiać te nietuzinkowe dzieła. Głównym materiałem z jakiego powstają to złom samochodowy oraz inne odpady stalowe które zostały przeznaczone do recyklingu. Największe i najbardziej pracochłonne roboty budowane są około 700 godzin ważą nawet 900 kilo i dochodzą do 3.5 m wysokości. Możecie tu spotkać roboty w różnych wielkościach od kilkunastu cm do kilku metrów w różnych etapach zaawansowania budowy zarówno gotowe jak i w trakcie budowy. Po za postaciami z filmów Sci-fi znajdziecie tu również rzeczy bardziej użytkowe wykonane ta samą technika począwszy od stołów po przez podstawki pod książki, pendrive wykonane w stylu steampunk.

bilety
 16,00 zł/normalny, 14,00 zł/ulgowy

Więcej dowiecie się Tutaj.

Party Kajaki

atrakcja dla dzieci

partykajaki

Spływy kajakowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnie spędzanego czasu wolnego. Jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa to udział w takich rajdzie na trasie kajakowej jest najlepszym rozwiązaniem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci są szczególną grupą odbiorców, ponieważ jeśli we wczesnym wieku pokażemy im, że spędzanie aktywnie czasu wolnego jest znacznie bardziej przyjemne od siedzenia przy komputerze czy przed telewizorem.

Więcej dowiecie się Tutaj.

 

 

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024