Loading color scheme

Kłodzko - miejscowości turystyczne Ziemi Kłodzkiej
Kłodzko atrakcje turystyczne

Poznaj atrakcje turystyczne miasta Kłodzko

Kłodzko leży w wojewódzkie dolnośląskim, jest największym miastem ziemi kłodzkiej z siedzibą powiatu kłodzkiego. Pierwsze historyczne wspomnienia tego miasta sięgają roku 981. Na terenie Kłodzka znajdują się liczne renesansowe, barokowe i klasycystyczne zabytkowe kamieniczki. Ale główne zabytkowe budowle mieszczą się Wyspie Piasek, która położona jest w centralnej części miasta pomiędzy korytem Nysy Kłodzkiej a kanałem Młynówka. Z miastem wyspa połączona jest dziewięcioma mostami. Jednym z nich jest zabytkowy gotycki most św. Jana nad Młynówką przypominający most Karola w Pradze. Największą budowlą na wyspie jest kościół Matki Bożej Różańcowej.

Najbardziej znaną atrakcję w Kłodzku jest twierdza z której rozciąga się widok na panoramę miasta. Oprócz twierdzy warto odwiedzić również inne atrakcje tego miejsca - Podziemną Trasę Turystyczną, Muzeum Minerałów, Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Park Miniatur - Minieuroland.

 Co warto zobaczy w Kłodzku?

Twierdza Kłodzko

atrakcja dla dzieci naniepogode 

twierdza klodzko

Pierwsze informacje o twierdzy pochodzą z tego samego okresu co wspomnienia o Kłodzku, ale ten obiekt dopiero w 1960 roku został uznany za zabytek i udostępniony dla turystów. Teraz dla wszystkich zwiedzających oprócz ciekawych historii, wielu legend i mitów czekają podziemne korytarze, labirynty, poczucie się jak żołnierz przy przeglądaniu armat i piękne widoki panoramy miasta i otaczających je gór. Warto poznać choć część sekretów jakie kryje w sobie ten obiekt.

Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

atrakcja dla dzieci naniepogode 

podziemna trasa klodzko

Podziemne korytarz i tunele, które teraz mamy możliwość zwiedzać, kiedyś były po prostu piwnicami pod budynkami Starego Miasta. To tam mieszkańcy gromadzili wszystkie mniej potrzebne rzeczy do użytku codziennego, ale również w tych podziemnych labiryntach w czasach wojen toczyło się codzienne życie. Podziemna trasa liczy około 600 metrów długości, a niektóre komory mają nawet głębokość 30 metrów, co kiedyś przyniosło temu miejscu dość dużą sławę, ponieważ wzdłuż biegł tędy Bursztynowy Szlak.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej

atrakcja dla dzieci naniepogode niepelnosprawni

muzeum ziemi klodzkiej

Muzeum ziemi kłodzkiej już od ponad 40 lat gromadzi kulturalne dobra tego obszaru, prowadzi też badania naukowe i działalność oświatową. W muzeum można zwiedzić dwie wystawy stałe: ,,Zegarymechaniczne popularne na Śląsku w XIX i XX w’’ i ,,Współczesne Kłodzkie Szkło artystyczne na tle tradycji szklarstwa Ziemi Kłodzkiej’’.

Minieuroland w Kłodzku

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni

minieuroland klodzko

W Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Z troski o wysoką jakość można tu zobaczyć również makiety, dla których zastosowano inną skalę. Wszystko po to, aby wyglądały one jak najbardziej atrakcyjnie dla odwiedzających.

Dlaczego warto przyjechać do Kłodzka?

Kłodzko to przede wszystkim bogata, tajemnicza i nieco mroczna historia. Każdy kto zechce ją poznać, na długo pozostanie pod urokiem tego wyjątkowego miasta. Przedstawiamy Wam również atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej, które koniecznie musicie odwiedzić.

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau