Blog - Wrocław

Wycieczka szkolna do Wrocławia? MovieGate Wrocław

MovieGate Wrocław - wycieczki szkolne

Czy na kierunek szkolnej wycieczki wybraliście Wrocław? Jeśli tak, to dobrze się składa! Co Wy na to, żeby zejść do podziemi Wrocławia?

Konkretniej pod Plac Solny, w sercu Starego Miasta? Zapraszamy do MovieGate - atrakcji niezwykłej, w której czeka kilka różnych rozrywek, chętnie odwiedzanej przez grupy szkolne i nieco tajemniczej... Ale po kolei!

MovieGate znajduje się w prawdziwym, doskonale zachowanym schronie wojennym - już z tego względu możemy mówić o jego wyjątkowości. W środku, 6 metrów pod ziemią, na powierzchni 536 metrów kwadratowych znajduje się aż 50 pomieszczeń, z których część wypełniona jest kolekcją unikatowych rekwizytów, kostiumów i elementów scenografii pochodzących z produkcji największych światowych planów filmów takich jak Harry Potter, Gwiezdne Wojny, Gladiator czy X-Men. To właśnie od tego pochodzi nazwa atrakcji - bowiem film gra tu pierwsze skrzypce. Ciekawostką jest to, że ekspozycja ciągle się zmienia - niektóre rekwizyty znikają, bo można je nawet kupić, a inne wędrują do innych muzeów na całym świecie. Ze względu na obecność wystawy nawiązującej do filmu, wizyta w MovieGate będzie gratką dla miłośników kina. Ale to nie wszystko!

movie gate wrocław wycieczki szkolne

Przejdźmy dalej. Druga część wystawy poświęcona jest iluzji - w centrum nauki we wrocławskim MovieGate odbywają się pokazy Szalonego Naukowca, który odkryje przed najmłodszymi tajniki fizyki i chemii. Kolorowy, wszechobecny dym i wybuchy wywołują w dzieciach niemałą ekscytację! Pokaz eksperymentów to prawdziwe show, które pozwoli odpowiedzieć na trudne pytania: czym właściwie jest temperatura? jak wyczarować własną chmurę i suchy deszcz? Czy ciekły azot naprawdę jest niebezpieczny? To ekscytująca przygoda dla wszystkich, spragnionych niecodziennej formy nauki. Sala laboratoryjna pomieści nawet kilkadziesiąt osób, dlatego spokojnie - zmieści się tu nawet duża grupa młodych naukowców.

wrocław wycieczki szkolne

Jeśli już o nauce mowa - część z pomieszczeń w MovieGate zawiera elementy iluzji - różnorodne zwierciadła, które dostarczą dużo śmiechu. Znajduje się tu np. studnia bez dna, albo miejsce, gdzie można latać, mimo, że tak naprawdę wcale się tego nie robi… To miejsce, w której nauka przeplata się z magią. A może to tylko magia? A może jednak tylko nauka?

Trzecia część Movie Gate nawiązuje do historii Drugiej Wojny Światowej - znajdują się tam autentyczne ślady wojenne jak napisy z farby fluorescencyjnej na ścianach, elementy umundurowania czy broń. Oglądanie tej części wystawy to cenne doświadczenie, ale i czasami trudna lekcja historii…

Jeśli więc wybieracie się do Wrocławia i szukacie miejsca, w którym nie tylko czeka na Was rozrywka, ale także spora dawka wiedzy - historycznej, fizycznej, chemicznej i filmowej, chodźcie do MovieGate! Z pewnością nie znajdziecie drugiego takiego miejsca, które łączyłoby wszystkie te dziedziny - warto więc połączyć trzy wycieczki w jedną.
Widzimy się w podziemiach Wrocławia!

 

Powiązane artykuły