Miasta województwa śląskiego

Katowice - 12 atrakcji, które warto zobaczyć w Katowicach

Katowice atrakcje

Katowice leżą w centrum województwa śląskiego. Miasto zmienia się na naszych oczach. Jest coraz bardziej nowoczesne, choć nie brakuje tu architektonicznych i zabytkowych obiektów, świadczących o różnorodnym charakterze miasta, które mocno związane z przemysłem wydobywczym, stopniowo zmienia charakter.

Nie brakuje w nim atrakcji turystycznych. Turyści, którzy chcą poznać Śląsk, powinni zacząć właśnie od Katowic. Rozwój Katowic rozpoczął się w połowie XIX wieku wraz z rozwojem kolei berlińskiej wiodącej do Mysłowic. Prawa miejskie zostały nadane w roku 1865 i od tej pory Katowice szybko zyskiwały na znaczeniu. Szczególnie intensywny rozwój Katowic nastąpił w latach międzywojennych, kiedy to Katowice stały się największym centrum gospodarczym w Polsce, a przy tym stolicą najbogatszego regionu.

katowice

Miasto i jego infrastruktura zmieniały się bardzo szybko, powstawały nowe dzielnice i osiedla willowe. Wiele rozwiązań, jakie wtedy stosowano, było nowatorskich. Możemy je podziwiać po dziś dzień i nadają miastu niepowtarzalnego charakteru. Obecnie, w XXI wieku, Katowice to miasto zaskakujące, pełne niespodzianek. Turyści znajdą tu prawdziwe ciekawostki architektoniczne z różnych epok oraz miejsca różnorodne, niepowtarzalne o niezwykłej historii i osadzone głęboko w miejscowej tradycji. Poindustrialne zabytki, wspaniała zabytkowa i nowoczesna architektura, dawne osiedla górnicze wspaniale zrewitalizowane, jak magnes przyciągają turystów.

POLECANE ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Ponad 40 atrakcji do zabawy dla całych rodzin! Przenieś się do świata magicznej zabawy.

Chorzów, śląskie
Wyświetl szczegóły

Funzeum, wyjątkowe Muzeum Światła i Koloru w Polsce, gdzie zabawa i nauka łączą się w jedno.

Gliwice, śląskie
Wyświetl szczegóły

Nigdy nie zapomnisz swojej przygody w legendarnych zabrzańskich podziemiach.

Zabrze, śląskie
Wyświetl szczegóły

Kopalnia Guido to najgłębiej położona trasa turystyczna w górnictwie węglowym w Polsce.

Zabrze, śląskie
Wyświetl szczegóły

SPIS TREŚCI:

Spacer ulicą Mickiewicza

mickiewicza katowice

Turyści, którzy chcą poznać architekturę miasta, powinni udać się na ulicę Mickiewicza. Na przełomie XIX i XX wieku została zabudowana eklektycznymi i secesyjnymi kamienicami. Naprawdę warto przejść się tamtędy. To jedna z najważniejszych ulic katowickiego Śródmieścia. Wytyczono ją w połowie XIX wieku jako łącznik centrum miasta z powstałą na zachód od niego hutą żelaza „Jakub”.

Najefektowniejszy gmach, który kiedyś był ozdobą ulicy Mickiewicza, niestety już nie istnieje. To Synagoga Wielka, stojąca wówczas przy dzisiejszym placu Synagogi. Pozostały za to inne piękne budynki, na rzykład ten, w którym mieści się liceum ogólnokształcące. Ten ceglany gmach stanął w roku 1900 i zachwyca eklektyczną architekturą z wyraźnymi nawiązaniami do gotyku, renesansu, a także stylów późniejszych.

Drugim sąsiadem dawnej synagogi była łaźnia miejska. Spacerując ulicą Mickiewicza warto przyjrzeć się kamienicom, wśród których nie brakuje przykładów secesji czy gmachowi dawnego Banku Gospodarstwa Krajowego. W okresie międzywojennym zaprojektowali ten budynek znani na Śląsku architekci Stanisław Tabeński i Jan Noworyta.

Sztuka sakralna

swiatynie katowice

Katowice są także bogate w zabytkowe świątynie. Warto wybrać się do Parku Kościuszki w Katowicach-Brynowie, aby zobaczyć drewniany kościółek pw. św. Michała Archanioła, stojący w najwyższym punkcie parku. Wzniesiony na początku XVI wieku i przeniesiona w to miejsca w 1938 roku z Syryni w powiecie rybnickim. Jest to zarazem najstarszy zabytek architektury na terenie Katowic.

Obok kościoła znajduje się wolnostojąca, XVII-wieczna dzwonnica, przeniesiona tu wraz ze świątynią, a całość zespołu otoczona jest stylowym, drewnianym parkanem z trzema bramami. Archikatedra Chrystusa Króla to neoklasycystyczna budowla z I połowy XX wieku, to największa polska katedra, choć w planach miała mieć sporo wyższą wieżę, na co nie zgodziły się ówczesne władze.

Kościół ewangelicki w Katowicach, czyli kościół Zmartwychwstania Pańskiego, to najstarsza budowla monumentalna w mieście, przy okazji odznaczająca się wielką urodą. Wybudowana w połowie XIX wieku, reprezentuje styl neoromański. W centrum miasta z pewnością dostrzeżemy kościół NMP w Katowicach, tzw. kościół Mariacki. Jest to piękna, neogotycka budowla z 1870 roku, z wysoką strzelistą wieżą. Okazała, neoromańska Bazylika Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach Panewnikach słynie w okolicy głównie z pięknej Szopki, którą można oglądać w okresie Bożonarodzeniowym. Poza tym okresem też warto zobaczyć tę monumentalną budowlę.

Dawne górnicze osiedla - Nikiszowiec i Giszowiec

osiedle górnicze nikiszowiec katowice

Ducha miejsca turyści odwiedzający stolicę Śląska, odnajdą właśnie tutaj. To prawdziwa perełka, miejsce, które urzeka swoim klimatem. Mowa o byłym górniczym osiedlu Nikiszowiec. Uznane za pomnik historii, niezwykła dzielnica miasta. Trzypiętrowe ceglane bloki tworzą czworoboki z wewnętrznymi dziedzińcami, na których mieszkańcy mieli do dyspozycji chlewiki, komórki i piece do wypieku chleba.

Osiedle to dziewięć takich budynków, połączonych przewiązkami. Uwagę zwracają urozmaicone detale architektoniczne, zdobiące wszystkie gmachy, zdobienia, kwiaty, okiennice. W budynku dawnej publicznej pralni i magla znajduje się obecnie Oddział Muzeum Historii Katowic - Dział Etnologii Miasta. To prawdziwa atrakcja turystyczna Katowic i Śląska, nie można jej pominąć.

Drugą dzielnicą wartą odwiedzenia jest Giszowiec, również historyczne osiedle, ale wzorowane na dawnej polskiej wsi. Zaprojektowane jako osiedle - ogród. Powstało nieco wcześniej niż Nikiszowiec. Giszowiec leży również na Szlaku Zabytków Techniki, jeżeli ktos wybiera się zwiedzać Śląsk według tego klucza. Naprawdę urocze miejsca, nie sposób oddać ich urody samym opisem. To także ważna część historii miasta i całego regionu. Z pewnością godne polecenia.

Muzeum Hutnictwa Walcownia Cynku

walcownia katowice

fot. Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia

Tym, którzy lubią industrialne klimaty polecamy także odwiedzenie Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia, a w nim zabytkowe maszyny, pojazdy i dużo historii. Mieści się ono w największej poprzemysłowej hali na Śląsku. Obecnie jest udostępniona zwiedzającym. Na Śląsku, który od przemysłu odchodzi - atrakcje turystyczne, to bardzo popularny trend, a amatorów zwiedzania poindustrialnych obiektów nie brakuje.

W Muzeum Walcownia prezentowana jest historia rozwoju hutnictwa cynku na Górnym Śląsku. Można zobaczyć ciąg technologiczny do produkcji blach cynkowych oraz poznać historię przerobu cynku. Ciąg technologiczny tworzą m.in. piece do topienia, piec grzewczy do płyt cynkowych, karuzela odlewnicza, walcarki wstępne i wykańczające a także nożyce do cięcia blach.

Gratką dla miłośników motoryzacji będzie obejrzenie kolejnego niezwykłego zbioru. Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach posiada jedną z największych i najbardziej wszechstronnych kolekcji zabytkowych motocykli Harley-Davidson i Indian w Polsce. Modele pochodzące z lat 1920-1986 są odrestaurowane i sprawne technicznie. W czasie cyklicznie organizowanych „Rozruchów Maszyn” pojazdy są uruchamiane i prezentowane zwiedzającym. W Katowicach nie brakuje ciekawych miejsc. Zaznaczcie to muzeum na swojej trasie wycieczki po Śląsku.

Spodek i reszta

Spodek Katowice

No i wiadomo, koniecznie trzeba zobaczyć Spodek z jego ciekawą architekturą oraz nowoczesny zrewitalizowany rynek. To plac w centrum miasta, z ławeczkami, zielenią i fontanną, również szersza okolica rynku doczekała się wreszcie dużo przyjemniejszego wizerunku.

Miłośnikom sztuki z pewnością spodoba się wizyta w Galerii Szyb Wilson. To największa galeria w Polsce, przedstawiająca sztukę współczesną. Powstała w dawnych zabudowaniach kopalni Wieczorek. Obiekt udostępniony jest do zwiedzania bezpłatnie i leży na Szlaku Zabytków Techniki.

Na terenie Katowic wytyczono wiele szlaków turystycznych, między innymi: Katowicki Szlak Spacerowy, Szlak Historii Górnictwa Górnośląskiego, czy Szlak Bohaterów Wieży Spadochronowej. Kilka katowickich obiektów wchodzi w skład popularnego Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, czy Szlaku Śląskiego Bluesa. W Katowicach nie brakuje również ścieżek rowerowych. Jak widać atrakcji turystycznych w stolicy Śląska jest cała masa!

Zieleń w Katowicach

katowice

Miasto prężnie się rozwija, o czym świadczą coraz to nowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i techniczne. Odejście od przemysłu spowodowało także dbałość o tereny zielone i rekreacyjne. Katowice oferują wiele cennych pod względem przyrodniczym i rekreacyjnym obszarów zielonych, jak rezerwat Las Murckowski, Dolina Trzech Stawów czy Park Kościuszki, a na granicy Katowic i Chorzowa słynny Park Śląski.

Park Śląski w Chorzowie to nowa nazwa dawnego Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Jest to wymarzone miejsce na weekendową rekreację i rozrywkę dla Ślązaków. Niesamowita mnogość przeróżnych atrakcji sprawia, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe i ciekawe zarówno dla starszych, jak i najmłodszych. Wpadnijcie tam!

Warto też wspomnieć o Parku Kościuszki. Jest to ciekawa zielona przestrzeń miasta, z jedyną w Polsce wieżą spadochronową. Stoi też tutaj drewniany kościół Św. Michała Archanioła z 1510 roku, jest to najstarsza świątynia w mieście. Kolejne zielone miejsce w mieście to Dolina Trzech Stawów.  Przyjemny teren rekreacyjny z Przystanią Sportów Wodnych na zarybionych stawach, biegną tu liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe. Las Murckowski to duży kompleks lasów leżących niemal w centrum Katowic. Miejsce na spacer i relaks.

11 atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć

Przygotowaliśmy dla Was spis najciekawszych atrakcji turystycznych w stolicy Górnego Śląska - Katowicach oraz w jego bliskich okolicach. To miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić, przybywając na Śląsk. Wśród nich nie zabraknie ciekawych muzeów, parków rozrywki oraz podziemnych tras górniczych

1. Legendia - Śląskie Wesołe Miasteczko

legendia chorzów

Śląskie Wesołe Miasteczko "Legendia" to jeden z największych tego typu parków w Polsce. Mnogość atrakcji parku przypadną do gustu zarówno tym najmłodszym, jak i dorosłym odwiedzającym. Dzieci odnajdą tu moc niesamowitej zabawy korzystając z karuzel, dmuchańców, a także przejażdżek samochodami i statkami.

Dla dorosłych miłośników ekstremalnych przeżyć czekają tu m.in. rollercoaster Lech Coaster, który osiąga prędkość 95km/h, zakręcone koło Phoenix czy Sky Flyer. Dla odwiedzających przygotowano również diabelski młyn Legendia Flower - największy w Polsce!

Przeczytaj także: Parki Rozrywki w Polsce - ranking rodzinnych parków i ich atrakcji 2022

2. PIXEL XL Katowice

pixel XL Katowice

Pixel XL to innowacyjne centrum gier, które zmienia sposób, w jaki myślimy o interaktywnej rozrywce. Tutaj tradycyjne pady i klawiatury zostały zastąpione przez specjalne interaktywne maty, dzięki którym gracze "fizycznie" stają się częścią gry. Ta nowatorska forma spędzania czasu zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów, oferując niezapomniane wrażenia i mnóstwo emocji.

W Pixel XL gry odbywają się na podłodze, gdzie gracze poruszają się po podświetlanych kaflach. Każda rozgrywka wymaga od uczestników refleksu, sprytu, zwinności, a także strategicznego myślenia i współpracy. Dzięki temu, gry w Pixel XL to nie tylko zabawa, ale również doskonały trening dla ciała i umysłu. Poruszając się w rytm podświetlanych kafli, gracze muszą szybko reagować na zmieniające się wyzwania, co czyni każdą sesję wyjątkową i dynamiczną.

Pixel XL oferuje ponad 20 gier o różnym stopniu trudności, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno solista, jak i grupy. Gry są zróżnicowane tematycznie i wymagają różnorodnych umiejętności, od refleksu i zręczności, po pamięć i zdolności strategiczne. W ofercie znajdują się zarówno proste gry dla początkujących, jak i skomplikowane wyzwania dla zaawansowanych graczy. To miejsce, gdzie każdy może sprawdzić swoje umiejętności i świetnie się bawić, bez względu na wiek i doświadczenie.

Pixel XL w Katowicach mieści się przy ulicy Sokolskiej 31, w budynku dawnego Domu Handlowego Junior. Lokal zajmuje ponad 1 500 m² przestrzeni, co zapewnia mnóstwo miejsca na zabawę. Przestronne wnętrze umożliwia komfortową grę nawet dla dużych grup uczestników, a nowoczesne wyposażenie i atrakcyjny wystrój tworzą idealne warunki do zabawy.

Dzięki swojej dużej przestrzeni i różnorodności gier, Pixel XL jest idealnym miejscem na różne okazje. To doskonały wybór na spontaniczny wypad z rodziną, integrację firmową, szkolne wyjście, a także urodziny czy większe imprezy. Profesjonalna obsługa i świetna atmosfera sprawiają, że każda wizyta w Pixel XL jest wyjątkowym przeżyciem.

3. Park Śląski w Chorzowie

zoo chorzów

fot. ZOO Chorzów

Park Śląski w Chorzowie to jeden z największych tego typu parków w Europie. Na powierzchni 535 ha, odnajdziecie mnóstwo atrakcji turystycznych - Planetarium, Ogród Japoński, kolejkę linową czy śląski ogród zoologiczny. To przepiękne, zielone miejsce w centrum miasta. Przez wielu nazywane jest zielonymi płucami Górnego Śląska. Jeśli planujecie przyjazd do Katowic, koniecznie zapiszcie sobie to miejsce jako "must be". Z pewnością nie będziecie żałować! 

4. Nikiszowiec

nikiszowiec katowice

To jedno z najciekawszych miejsc jakie udało nam się odwiedzić podczas wizyty w Katowicach. Nikiszowiec to zabytkowe górnicze osiedle, którego klimat mocno przypadł nam do gustu. Osiedle wybudowano w latach 1908-1918, więc jego historia się już ponad 100 lat! Całość zachowana została w zabytkowym stylu tamtych lat. Centralnym punktem osiedla jest plac Wyzwolenia i to właśnie tutaj ulokowano sklepy, restauracje, kawiarnie i kościół.

5. Muzeum Śląskie w Katowicach

muzeum slaskie

Muzeum Śląskie to fantastyczny, nowoczesny kompleks turystyczny, który ma siedzibę w dawnej kopalni Katowice. Świetnie zrewitalizowana i zaprojektowana przestrzeń pozwala docenić zabytek techniki, cieszyć się z zielonej przestrzeni wokół, a dodatkowo poznawać wystawy przybliżające historię i sztukę regionu. Muzeum Śląskie to absolutny top na turystycznej mapie Katowic. Znajduje się na terenie dawnej kopalni, jego koncepcja nawiązuje do przemysłowej historii Śląska. Wystawa przeprowadzi zwiedzających przez historię górnictwa i regionu, a dzieci odkryją wiele pasjonujących historii za pomocą najnowszych technologii. To bowiem jedno z nowocześniejszych muzeów w Polsce.

Muzeum Śląskie było wielokrotnie wyróżniane w wielu konkursach. Jego mottem jest inspiracja dziedzictwem Śląska, jego intelektualnym i artystycznym dorobekiem oraz bogatą tradycją wielokulturowości. Usytuowanie muzeum na terenie związanym niegdyś z górnictwem przypomina o znaczącej w regionie roli przemysłu. Bez niego nie byłoby Śląska jaki znamy. Zwiedzającym udostępniono bogate i różnorodne kolekcje na głębokości 14 metrów pod powierzchnią terenu.

Znajdują się tam Galeria sztuki polskiej 1800 -1945, Galeria sztuki polskiej po 1945, Galeria śląskiej sztuki sakralnej oraz Galeria plastyki nieprofesjonalnej. Ogromne emocje i zainteresowanie wzbudza niezwykle ciekawa wystawa „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Wyjątkową w skali kraju kolekcję scenografii teatralnej i filmowej prezentuje Centrum Scenografii Polskiej na wystawie „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości”.

Pod ziemią mieszczą się również sale edukacyjne, biblioteka, kącik edukacyjny dla dzieci oraz przeznaczoną na wystawy czasowe wyjątkową przestrzeń o wysokości 12,5 m. Kolejną atrakcją turystyczną muzeum jest wieża widokowa. Można z niej spojrzeć na Katowice z innej perspektywy. Taras wieży widokowej znajduje się na wysokości 40 metrów. Z dawnego szybu wyciągowego „Warszawa II” można podziwiać Strefę Kultury oraz panoramę miasta. Po intensywnym zwiedzaniu można skorzystać z  punktów gastronomicznych. Zarezerwujcie dużo czasu na odwiedziny w Muzeum Śląskim w Katowicach.

6. Bajka Pana Kleksa w Katowicach

bajka pana kleksa

„Bajka Pana Kleksa” to świetna atrakcja rodzinna, która od 2019 roku dostępna jest w dawnej Fabryce Porcelany w Katowicach. Miejsce na wspaniałą, rodzinną przygodę. Odwiedzający to miejsce przeniosą się do czasów dzieciństwa i do kultowej powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa"​. Poznają Ostatni Rezerwat Przyrody, Bajdocję, Krainę Szpaka Mateusza i Planetę Fantazję.

7. Dolina Trzech Stawów

Dolina Trzech Stawów w Katowicach to przepiękne tereny zielone, liczące aż 65 ha. Dolina położona jest w jednej z dzielnic Katowic - Muchowcu. To jedno z wyjątkowych miejsc, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto. To miejsce doskonałe dla wielbicieli rowerowych przygód, znajdują się tu bowiem ścieżki rowerowe oraz ciekawe trasy dla rolkarzy. Dolina Trzech Stawów to jednak przede wszystkim zbiorniki wodne, gdzie znajduje się przystań wodna i duża plaża wraz z kąpieliskiem.

8. Śląskie Muzeum Wolności i Solidarności

slaskie centrum wolnosci i solidarnosci

fot. Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Muzeum Wolności i Solidarności położone jest na terenie Kopalni Węgla Kamiennego „Wujek” w dzielnicy Brynów w Katowicach. Muzeum poświęcone jest pamięci pacyfikacji kopalni, która miejsce 16 grudnia 1981 roku. Wystawa poświęcona tym wydarzeniom została udostępniona na trzech poziomach budynku Centrum. Co ciekawe, w przeszłości był to kopalniany magazyn odzieżowy. 

9. Kopalnia Guido w Zabrzu

Kopalnia Guido Zabrze

Kompleks turystyczny w Zabrzu tworzą dwa obiekty. Pierwszy z nich to Kopalnia Guido, w której mamy do wyboru kilka opcji zwiedzania podziemi. Należy wspomnieć, że trasa turystyczna Podziemny Spacer Górniczy w Kopalni Guido jest najgłębiej położoną tego typu trasą w Polsce. 320 metrów pod ziemię zabierze nas prawdziwa górnicza szola - taki sam sprzęt jest aktualnie używany w działających jeszcze kopalniach!

Ponadto podczas zwiedzania przewodnicy przeniosą nas do początku XX wieku - poznamy z czym musieli mierzyć się ówcześni pracownicy kopalni, jak rozwijała się górnicza technika, jakie zwyczaje mieli górnicy i na czym polegała ich codzienność.

A może zwiedzanie w mroku? A może Podziemna Szychta?

Podziemia można zwiedzać również inaczej - w mroku, ciszy i skupieniu. Jedyne źródło światła będzie pochodzić z latarek czołowych, więc ta przygoda skierowana jest do tych, którzy ciemności się nie boją! Jeśli jednak wolicie poczuć prawdziwy zew natury, uwolnić drzemiące w Was siły i spróbować na czym naprawdę polega praca górnika, to umożliwi to kolejna z opcji zwiedzania - “Podziemna Szychta”. Tutaj warto wybrać się grupą - samemu nie będzie łatwo przenieść kilkudziesięciokilogramowy rurociąg czy zbudować lutnię wentylacyjną!

Przeczytaj także: Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu 

10. Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

Sztolnia Królowa Luiza Zabrze

Drugi obiekt Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu to Sztolnia Królowa Luiza. Jedną z atrakcji, która czeka tu turystów jest wizyta w Podziemnym Królestwie Maszyn. Jednak to, co jest najbardziej imponujące to podziemny spływ łodzią. Wiedzieliście, że to najdłuższy podziemny spływ w Polsce? Zielone mchy w środku ciemnych tuneli są czymś niespotykanym! Ponadto nic nie relaksuje bardziej niż powolny, leniwy rejs łódką, wśród skrzących się pokładów węgla i odgłosów kapiącej wody. Brzmi dobrze, prawda?

A jeśli szukacie super atrakcji, na które możecie się wybrać z najmłodszymi (od 5 roku życia), członkami Waszej rodziny to koniecznie sprawdźcie Rodzinną Szychtę, czyli odpowiednik Podziemnej Szychty w Kopalni Guido, tylko, że w wersji familijnej - roboty będą trochę lżejsze! W końcu mogą w niej brać udział nawet 5-cio letnie dzieci.

11. House of air w Gliwicach

park trampolin gliwice

House of air to park trampolin i miejsce przepełnione radością i dobrą zabawą. Na 3000 metrach kwadratowych mieści się zarówno park trampolin oraz park rozrywki, gdzie nie ma miejsca na nudę! Całość podzielona została na strefy dostosowane do wieku dziecka. Znakiem rozpoznawczym House of Air jest dobra zabawa, pozytywna energia i kreatywność. Atrakcji, które znajdziecie w parku jest naprawdę dużo!

Główną strefą jest Main Court i składa się ona z 50 trampolin. Na Arenie 1 & Arenie 2 - tu odbywają mecze w tzw. zbijaka,. Strefa The Colosseum służy zarówno do walki wręcz oraz do walki z grawitacją. Czeka tu na was także strefa The Airbag - jest to wielka poduszka przeznaczona do ćwiczeń akrobacji czy skoków, a dodatkowo takie strefy jak: Air Ninja czyli tor przeszkód, Air Dunk czyli połączenie boiska koszykarskiego, trampoliny i kosza.  Dla najmłodszych przygotowano tu strefę Kids Zone.

Przeczytaj także: House of air - park trampolin w Gliwicach

 

Powiązane artykuły