Blog - województwo dolnośląskie

23 pomysły na wycieczkę z Wrocławia do 150 km

Wycieczki z Wrocławia do 150 km

Mamy coś specjalnie dla mieszkańców Wrocławia. Przygotowaliśmy dla Was miejsca idealne na wycieczkę poza Wrocławiem.

Jeśli zwiedziłeś już wszystkie atrakcje we Wrocławiu (a to wcale nie takie proste!) i zastanawiasz się gdzie można spędzić czas poza Wrocławiem, to przygotowaliśmy kilka propozycji na wycieczki do 150 km od Wrocławia. Przekonaj się gdzie warto jechać na wycieczkę koło Wrocławia!

rozrywkowa mapa wrocławia lipiec 2022

SPIS TREŚCI:

Dzikie Spa (Ziemia Kłodzka)

dzikie spa

110 km od Wrocławia (pamiętajcie o połączeniach pociągiem!), w Dusznikach-Zdroju, właściwie na przedmieściach miasta, na skraju uroczego lasku stworzone zostało miejsce niezwykłe. Nazwa Dzikiego Spa idealnie oddaje to, co czeka na nas na miejscu. To jedyna na Dolnym Śląsku zewnętrzna sauna z prowadzonymi ceremoniami saunowymi. Jeśli szukasz miejsca, w którym można się wyciszyć, wziąć głęboki oddech i przy okazji zregenerować ciało to wizja plenerowej sauny z widokiem na las i góry, z piecem opalanym drewnem powinna Cię przekonać. Miłośnicy klimatów baniowych będą mieli tu raj za sprawą seansów dymnych, ziołowych i cudownie pachnących witek. Dzikie Spa całkowicie oddane jest naturze - stosowane są tu tylko naturalne produkty, a ideą jest “beztekstylne” saunowanie. W ofercie są również: warsztaty z olejków naturalnych, warsztaty zielarskie, kąpiele leśne, zajęcia dla dzieci, biesiady saunowe.

Przejażdżka po Sudetach rowerem elektrycznym

ebike

Teraz kilka słów o Sokołowsku, jedynie 86 km od Wrocławia. Właściwie o GreenEbike - Sudeckiej Rowerowni, czyli miejscu, gdzie można cieszyć się górami niezależnie od kondycji. Tutaj wypożyczysz rower elektryczny - to alternatywa dla tych, którzy z jakiś powodów nie są w stanie pokonywać górskich szlaków tradycyjnym rowerem. Jest więc to opcja dla każdego, kto ma chęć eksplorowania Gór Kamiennych, Gór Wałbrzyskich i Gór Suchych. Szlak “Historyczna 24” poprowadzi Was do schroniska Andrzejówka, do najwyżej położonej warowni w Polsce - Zamku Rogowiec, do wieży Zamku Radosno czy pałacyku myśliwskiego Hochbergów. Po drodze jeszcze istnieje ryzyko trafienia na panoramy Gór Stołowych i Głuszycy. Nie trzeba mieć doświadczenia, by skorzystać z e-bike’a - korzystać może każdy, kto chce poczuć adrenalinę stromych zjazdów i mocnych podjazdów. Przy okazji nie przemęczając się zbytnio.

ponton

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

muzeum kolejnictwa

Para - buch! Koła - w ruch! Wizyta w Muzeum Kolejnictwa największą radość sprawi tym, których fascynują się historią kolei. Muzeum mieści się na terenie najstarszego węzła kolejowego na Dolnym Śląsku i trzeba przyznać - jest co oglądać! Na 3 km torów zgromadzone jest aż 150 zabytkowych pojazdów kolejowych - lokomotyw, wagonów i pojazdów specjalistycznych z XIX i XX wieku. Ozdobą kolekcji jest zabytkowa, sprawna lokomotywa parowa, unikatowe drezyny kolejowe i zabytkowe polskie lokomotywy. A jeśli będziecie mieć szczęście, może traficie na przejażdżkę zabytkowym taborem. To tylko 58 km od Wrocławia - w sam raz na popołudniowy wypad!

Spływy Berga - pontonem po dolinie Bobru (Karkonosze)

spływy pontonowe berga

We Wrocławiu mamy co prawda Odrę, ale dla tych, którzy chcieliby pobyć w prawdziwej dziczy polecamy Park Krajobrazowy Dolina Bobru. W Nielestnie (120 km od Wrocławia) odbywają się spływy pontonowe. Dla turystów przygotowano dwie trasy: dłuższą, 10-kilometrową, której pokonanie zajmie ok. 2,5 godziny i krótszą, 6-kilometrową. Pontony to bezpieczna atrakcja, z której korzystać mogą również dzieci. Na spływ najlepiej wybrać ładny dzień - wtedy będzie to najprzyjemniejsze doświadczenie. Pamiętajcie o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej!

Przeczytaj także: Spływy Pontonowe Doliną Bobru

Kajakiem po Bobrze (Karkonosze)

kajakiempobobrze

Podobną ilość emocji dostarczą spływy Kajakiem po Bobrze, również w Nielestnie. Kajaki to jednak opcja dla tych, którzy wolą większą adrenalinę i dla tych, którzy chcą spędzić czas w parze. O widokach na przepiękną, malowniczą dolinę Bobru już nie będziemy wspominać. :) Zielona okolica, czysta rzeka, szum wody i cykające świerszcze. Nas to przekonuje!

Mała Japonia w Przesiece (Karkonosze)

Mała Japonia atrakcje Karkonosze

Mała Japonia to miejsce, które znajduje się nieopodal Karpacza, w miejscowości Przesieka. Jest to miejsce, w którym znajdziesz masę niesamowitych atrakcji związanych z krajem kwitnącej wiśni. Mała Japonia to przede wszystkim najwyżej położony ogród japoński w Polsce, który znajduje się na wysokości 600 m n.p.m. Zobaczysz tu imponującą kolekcję różaneczników - ponad 300 krzewów w różnych odmianach. Cały ogród skomponowany został w zgodzie z zasadami feng shui. Doskonały w swej prostocie - połączenie Karkonoszy z orientalnymi roślinami Wschodu.

Przeczytaj także: Mała Japonia w sercu Karkonoszy

Gigantei w Pakoszowie (Karkonosze)

gigantei2

Gdzie Wrocław wyjeżdża na weekend? W Karkonosze oczywiście! A jeśli już jesteśmy przy Karkonoszach, to oprócz przemierzania górskich szlaków, w okolicy czekają również inne atrakcje. Jedną z nich jest GIGANTEI - Karkonoski Park Ducha Gór. Oddalony od Wrocławia o jakieś 125 km Pakoszów leży tuż przy Szklarskiej Porębie. A Szklarska Poręba uważana jest za jedną z dwóch stolic Karkonoszy. Z tego powodu często jest tam tłok - dlatego wychodzimy z propozycją wycieczki w trochę spokojniejsze miejsce! Góry to coś więcej niż tylko masa skał do pokonania - to historia, która tworzyła się tu przez miliony lat. O tej historii (z przymrużeniem oka) będziesz mógł dowiedzieć się właśnie w GIGANTEI.

Przeczytaj także: Z wizytą w GIGANTEI - u Ducha Gór Karkonosza

Spływ pontonami Ski-Raft w Ławicy (Ziemia Kłodzka)

 ski-raft spływy pontonowe

Spływy Przełomem Bardzkim to niezwykle atrakcyjna forma aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym lub grupie przyjaciół. Jeden ponton może zabrać do sześciu osób, warto zatem udać się na miejsce „mocną” ekipą.

Początek przygody czeka na Ciebie w uroczej wsi Ławica, to zaledwie kilka kilometrów za Bardem w stronę Kłodzka. Do pałacu, czyli miejsca startu poprowadzą Cię czytelne drogowskazy, tam bez problemu znajdziesz miejsce parkingowe. Należy pamiętać, że swój udział należy wcześniej zgłosić, podając dzień, godzinę oraz ilość planowych osób, dzięki czemu będziesz miał pewność, że wszystko będzie przygotowane.

Przeczytaj także: Spływy Pontonowe Przełomem Bardzkim

Muzeum Sentymentów w Kowarach (Karkonosze)

Muzeum Sentymentów Karkonosze atrakcje

Muzeum Sentymentów w Kowarach to nie jest zwykłe muzeum z nudnymi eksponatami i trudną do zrozumienia sztuką. Tu sztukę tworzą zwykłe przedmioty codziennego użytku sprzed lat. Na wycieczkę możesz wybrać się całą rodziną - pokażesz wówczas wnukom i dzieciom jak żyło się pół wieku temu, a my… no cóż, pozostaje otrzeć kręcącą się w oku łezkę i ruszać w sentymentalną podróż po pomieszczeniach Muzeum. Na pierwszy ogień czeka pokój dziadków - miejsce, w którym można pobawić się wszystkim i nic się tam nie psuło. W pokoju dziecięco-młodzieżowym być może znajdziesz swoją zabawkę sprzed lat. Kolejne wnętrze to pokój prezesa i sekretariat. Być może teraz uda się tam coś załatwić, a może i zastać Pana Prezesa we własnej osobie?

Przeczytaj także: Muzeum Sentymentów - niezwykła atrakcja Karkonoszy

Kopalnia Złota w Złotym Stoku (Ziemia Kłodzka)

kopalnia złota - ziemia kłodzka atrakcje

Słynna Kopalnia Złota znajduje się 87 km od Wrocławia, a pokonanie tej trasy zajmuje ok. 1,5h - jest więc to jeden z najciekawszych kierunków do podróżowania, szczególnie polecany rodzicom z dziećmi. Z definicji kopalnia, a w praktyce całodzienny ośrodek z mnóstwem atrakcji dla małych i dużych. Przez sztolnie, w których niegdyś wydobywano złoto, przeprowadzi nas przewodnik, który swoją barwną opowieścią, pełną humoru przybliży historię tego miejsca. Oprócz ciekawostek czeka Cię zjazd podziemną zjeżdżalnią, przejazd górniczą kolejką podziemną, a przy odrobinie szczęścia Twoją twarz muśnie spadająca z podziemnego wodospadu woda.

Inną atrakcją na terenie kompleksu w Złotym Stoku jest pokryta pomarańczowo-żółtą ochrą Sztolnia Ochrowa oraz Średniowieczna Osada Górnicza, w której samemu można wprawić w ruch potężne, 3-tonowe młyńskie koło deptakowe lub 15-metrowy kierat. Oprócz tego na dzieci czekają takie atrakcje jak płukanie złota, wybijanie monet, przejście przez Ścieżkę Strachu czy wizyta w Izbie Kata. Na skorzystanie z wszystkich atrakcji trzeba zarezerwować cały dzień!

Przeczytak także: Przygoda w Kopalni Złota

Złoty Stok - Miejska Trasa Turystyczna

zloty stok

Po (lub przed) wizytą w kultowej Kopalni Złota wpadnijcie na rynek w Złotym Stoku i odkryjcie jego historię podczas wycieczki Miejską Trasą Turystyczną ekologicznym retro meleksem - repliką Forda Buicka, który jeździł ulicami Złotego Stoku na początku XX wieku! Podczas wycieczki zobaczycie budynek mennicy i przepiękne zabytki natury sakralnej, wapienniki należące niegdyś do księżniczki Marianny Orańskiej oraz jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce. Zabytkowe kamienice i kręte uliczki skrywają niejedną tajemnicę.

Przeczytaj także: Złoty Stok - dlaczego warto odwiedzić?

Ząbkowice Śląskie - miasto Krzywej Wieży i Frankensteina

Krzywa Wieża

Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich

Krzywa Wieża jest najwyższą i najbardziej Krzywą Wieżą w Polsce, drugą w Europie zaraz po włoskiej Pizie. Jej odchylenie od pionu wynosi aż 2,14 metry, co nie tylko widać gołym okiem, ale również daje się odczuć stojąc wewnątrz wieży. Budowla ta wysoka jest na 34 metry, co odpowiada dziesięciopiętrowemu budynkowi. Na szczyt wieży wiedzie 139 schodów, a trud wejścia rekompensują przepiękne widoki, które można podziwiać z jej korony. Teorii na temat tego, dlaczego krzywa wieża jest krzywa istnieje kilka - poznacie je na miejscu, w Ząbkowicach Śląskich!

Laboratorium Frankensteina

Laboratorium Frankensteina Ząbkowice Śląskie

W najstarszym budynku mieszkalnym w Ząbkowicach - Dworze Kauffunga można nie tylko zasiąść na ławie oskarżonych wśród grabarzy, zwiedzić podziemia laboratorium słynnego doktora Frankensteina, zobaczyć gabinet autorki opowieści o Frankensteinie - Mary Shelley, ale i pomóc jej w napisaniu nowej książki, dopisując kolejne wersy do przygotowanej księgi. To będzie strrraszna, ale i fascynująca wizyta!

Przeczytaj także: Ząbkowice Śląskie - atrakcje turystyczne

Polanica-Zdrój

polanica zdroj

To teraz coś dla pragnących spokoju. 100 km od Wrocławia znajduje się Polanica-Zdrój, w której pierwsze skrzypce gra uzdrowisko. Park Zdrojowy, kompleksy leczniczo-rehabilitacyjne, lecznicze wody, zieleń, otoczenie gór właściwie z każdej strony, basen, teatr zdrojowy i trasy turystyczne piesze i rowerowe - to wszystko czeka na tych, którzy chcieliby odpocząć z daleka od zgiełku miasta, w cichym i spokojnym, uzdrowiskowym azylu, jakim jest Polanica.

Przeczytaj także: 13 atrakcji w Polanicy-Zdrój, których nie możesz przegapić

FunPark Polanica-Zdrój

fun park polanica

Polanica większości z nas kojarzy się jako miasto uzdrowiskowe. Owszem, tak jest, ale jeśli macie na pokładzie dzieci, nie oznacza to, że w Polanicy czeka na nie nuda. W ciepłe dni wpadnijcie do Funparku - rozłożonego na świeżym powietrzu parku zabaw. To miejsce dedykowane dzieciom - nie przesadzimy, jeśli powiemy, że to dziecięcy raj! Mnóstwo kolorowych dmuchańców, place zabaw, piaskownice, baseny z łódeczkami, tyrolka - wszystko sprawi, że dzieciaki będą miały możliwość spalenia nadmiaru energii, która w nich drzemie, a rodzice chociaż na godzinkę, dwie lub kilka będą mogli odpocząć sącząc kawę i delektując się deserem.

Przeczytaj także: Park Rozrywki FunPark w Polanicy-Zdrój

Pałac Ławica

palac lawica

Pałac Ławica położony jest niedaleko Kłodzka, około 86 km od Wrocławia. To uroczy, XIX-wieczny pałacyk w stylu szwajcarskim, w którym można nocować (pamiętajcie, że Ławica będzie świetną bazą wypadową na inne wycieczki po Ziemi Kłodzkiej!). Jednak to nie jedyna opcja noclegu jeśli chodzi o to miejsce - w ciepłych miesiącach nocować można również na położonym na skraju lasu glampingu, czyli campingu, ale bardziej “wypasionym”, z wygodnymi łóżkami, bez “pasażerów na gapę” w postaci leśnych robaczków. Na terenie przyległym do pałacu jest również folwark. W zabudowaniach folwarcznych z kolei można zostać… zamkniętym na własne życzenie! Ale spokojnie - chodzi po prostu o grę terenową, w której liczy się spryt, szybkość, logiczne myślenie i praca zespołowa. Dlatego warto wpaść tu w większej grupie, z rodziną czy przyjaciółmi.

ZOO Łączna

swiat lemurow zoo łączna

Położona 103 km od Wrocławia miejscowość Łączna będzie doskonałą alternatywą dla tych, którzy kochają zwierzaki. Znajduje się tutaj bowiem kameralny ogród zoologiczny, w dodatku jedyny w Polsce ogród położony w górach! To nie jest zwykłe zoo - to bardziej miejsce na rodzinny wypoczynek w towarzystwie nietuzinkowych koleżków. Są nimi między innymi kozy i owce, które można nakarmić (to szczególnie miłe doświadczenie dla dzieci, które uwielbiają wręcz kontakt z puchatymi przyjaciółmi). Oprócz tego w ogrodzie mieszkają ptaki z aż czterech kontynentów - Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Tutaj również można nakarmić papugi, ibisy szkarłatne czy spotkać uszaki, pawie, sowy i inne ptaki, których na co dzień nie spotkamy nigdzie indziej. Największą sensację budzą jednak lemury, do których również można wejść, a nawet zrobić sobie zdjęcie!

Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu

Karkonoskie Tajemnice Karpacz

Gdybyśmy mieli opisać Karkonoskie Tajemnice w czterech słowach byłyby to: kolory, światełka, legendy i magia! Jeśli chcielibyście zagrać na harfie z niewidzialnymi strunami, wysłuchać legend o słynnych Walończykach i zasiedlających Karkonosze zielarzach, zobaczyć ponad 7-mio metrową rzeźbę mitycznego Ducha Gór, a to wszystko głęboko pod ziemią, w centrum Karpacza, to Karkonoskie Tajemnice będą miejscem dla Was. Choć wydawać by się mogło, że to miejsce dla dzieci - nic bardziej mylnego. Skąpana w mroku ekspozycja, doświetlona zmieniającymi kolor lampkami skradnie serce niejednego dorosłego. Bo któż z nas nie chciałby w swoim życiu doświadczyć odrobiny magii?

Przeczytaj także: Karkonoskie Tajemnice - poznaj atrakcje Karkonoszy

Łowisko Złoty Pstrąg w Boguszynie (Ziemia Kłodzka)

łowisko złoty pstrąg

W malowniczo położonym Boguszynie Dolnym, rzutem kamieniem od Kłodzka i 90 km od Wrocławia jest takie miejsce, które słynie z dobrych ryb, ale odwiedzają je nie tylko wędkarze. “Złoty Pstrąg” to łowisko i karczma rybna, w której oprócz tego, że dobrze zjesz, czekają też inne atrakcje. Wiemy, że wędkowanie odpręża - obcowanie w otoczeniu często dzikiej przyrody zawsze jest relaksujące (no, może pod warunkiem, że nie jedzą Cię komary). Wyobraź sobie piękny, słoneczny, letni dzień, mnóstwo zieleni, wodę i ciszę. I siebie pośród tych drzew, z wędką w ręku. Siedzisz nad czystym stawem. Po raz pierwszy nie musisz zostawiać dzieci w domu - możesz przyjechać tu razem. One zajmą się sobą w parku zabaw z dmuchańcami, statkiem piratów, mini tyrolką i piaskownicami.

Przeczytaj także: Łowisko "Złoty Pstrąg" w Boguszynie

Krośnice

23KrosniceKKW

Słyszałeś kiedyś o Krośnicach? To niewielka, ale urocza miejscowość na północ od Wrocławia, 50 km od niego. Oprócz pięknych krajobrazów prawdziwym hitem w Krośnicach jest Parkowa Kolejka Wąskotorowa, po której kursuje parowóz Px48-1907 wyprodukowany w 1955 roku w Fabryce Lokomotyw w Chrzanowie. Przejazd taką kolejką to dla dzieciaków ogromna frajda! Nieopodal stacji głównej znajduje się wiata grillowa, staw rekreacyjny z kąpieliskiem, wypożyczalnią łódek i rowerów wodnych, plac zabaw i strefa dla dzieci złożona z dmuchańców, suchego basenu, autek akumulatorowych i łódeczek. Oprócz tego Krośnice to idealne miejsce na wycieczkę na świeżym powietrzu! W tym celu można wypożyczyć rower lub przyjechać z własnym po to, by okrążyć krośnickie stawy. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz skorzystać z rowerów to pozostaje inna opcja - zwiedzanie Doliny Baryczy meleksem! Wycieczka trwa ok. 1,5 godz - po niej zapraszamy na ognisko.

Nowa Ruda

nowa ruda2

Dobrze wiemy, że kopalnie to jeden z tych rodzajów miejsc, w które dzieci przybywają szczególnie chętnie. Dlatego jest i ona! Dawna Kopalnia Nowa Ruda to atrakcja ciekawa i dla dorosłych i dla dzieci, którzy podczas wizyty w kopalni poznają od podstaw tajniki wydobywania węgla, z czego zresztą między innymi słynie ten region. Kto w dzieciństwie marzył by zostać górnikiem, w kopalni może i nim nie zostanie, ale na pewno pozna z bliska pracę górnika, a nawet będzie miał okazję przejechać się podziemną kolejką górniczą! Po wizycie w Dawnej Kopalni koniecznie udaj się na wieżę widokową na Górze Świętej Anny i na Górze Wszystkich Świętych, na spacer po centrum miasta (rynek z pięknym ratuszem i Zamkiem Stillfiedów), obejrzeć  Domy Tkaczy czy wypić kawę w kultowej kawiarni Biała Lokomotywa.

Przeczytaj także: Nowa Ruda - miejscowości turystyczne Ziemi Kłodzkiej

Koń-Rad - przejażdżki meleksem po Szklarskiej Porębie

melexy kuligi szklarska poręba

W Szklarskiej Porębie (145 km od Wrocławia) mamy sporo atrakcji, ale nie zawsze warunki do tego, by dotrzeć do nich o własnych siłach. Pamiętajmy, że jesteśmy w Karkonoszach - przewyższenia często okazują się być dużym problemem dla osób, które mają ograniczone możliwości ruchowe lub dla rodzin, które na wycieczkę w Karkonosze wybrali się z dziećmi. Rozwiązaniem dla tych osób są przejażdżki elektrycznym meleksem - zwiedzanie Szklarskiej Poręby bez konieczności skupiania uwagi na 

każdym kroku, siedząc wygodnie w pojeździe wolnobieżnym może odbywać się nawet w niepogodę. Meleks dowiezie Was aż do Wodospadu Kamieńczyka, który jest najwyższym i najbardziej malowniczym wodospadem w polskich Karkonoszach. Takim sposobem ominiecie skomplikowaną trasę i będziecie mogli cieszyć się pięknem Szklarskiej Poręby bez ryzyka skręcenia kostki.

Przeczytaj także: Melexy, dorożki, kuligi - zwiedzaj Szklarską Porębę

Muzeum Mineralogiczne w Szlarskiej Porębie

muzeum mineralogiczne

Być w Szklarskiej Porębie i nie wstąpić do Muzeum Mineralogicznego po prostu się nie godzi. Zgromadzono tu ponad 3 tysiące eksponatów z całego świata. To różnobarwne minerały, skamieniałości sprzed tysięcy lat, a nawet meteoryt - fani kosmosu będą zachwyceni takim “smaczkiem”! Karkonosze z minerałami mają wiele wspólnego - w Muzeum znajdziecie unikatowe okazy minerałów z polskiej i czeskiej strony gór. Dodatkowo na terenie muzeum stworzono “las karboński”, czyli skamieliny drzew, które rosły tu przed 300 milionami laty. Wizyta w Muzeum to również ciekawa przygoda dla fanów dinozaurów! Znajdziemy tu skamieniałości i fragmenty szkieletów dinozaurów, ich jaja i skamieliny innych zwierząt jak trylobity czy najstarsze ślady życia na ziemi - stromatolity.

Leśna Huta - Szklarska Poręba

lesna huta

Kolejnym rarytasem dla miłośników klimatów historii Karkonoszy jest Leśna Huta, czyli miejsce, w którym od wielu lat tworzy się szkło. Karkonoskie lasy od zawsze bogate były w złoża kwarcu, stąd też już w XIV wieku w Szklarskiej Porębie powstała pierwsza huta. Tradycja szklarska trwa tam do dziś - to właśnie w Leśnej Hucie tworzone są ręcznie naczynia, wazony, ozdoby w przeróżnych kształtach i kolorach. Turyści mogą też wziąć udział w warsztatach zdobienia szkła, warsztatach z formowaniem szkła na gorąco czy w warsztatach malowania bombek. Ponadto ważnym elementem wizyty w hucie jest podglądanie pracy hutnika w jego codziennym środowisku.

Juna - Muzeum Ziemi i Strażnica Walońska

muzeum ziemi juna

Co nieco o minerałach już było, o legendach karkonoskich też było - ale Juna łączy to wszystko! Walońscy poszukiwacze już dawno wiedzieli, że teren Karkonoszy bogaty jest w mineralne skarby. To właśnie te, z terenu Dolnego Śląska, ale i te z innych części Polski i świata minerały są dumą Muzeum Ziemi Juna. Dzieci mogą wziąć udział w warsztatach “Co w skałach siedzi?”, podczas których dowiedzą się jak odnaleźć okruchy złota w piasku rzecznym czy jak dokonać preparacji minerałów za pomocą młotka i przecinaka. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma okulary ochronne, fartuchy i potrzebne narzędzia po to, by wydobyć kamienie ozdobne zamknięte w specjalnych kulach.

POBIERZ DARMOWĄ MAPĘ WROCŁAWIA

mapa sierpien wroclaw 2022

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad