Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach

dolny śląsk atrakcje, karkonosze atrakcje, turystyka w polsce, mysłakowice, siedlisko pstrąga, park mega ryb, atrakcje dla dzieci karkonosze, wakacje w polsce, góry, gdzie na weekend, weekend

To miejsce wprost wymarzone na wypoczynek w słoneczny dzień. Uczta dla ciała i dla ducha.

Kraina dobrego jedzenia i rozrywki

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni zpsem restauracje parking

Dla dorosłych i dzieci. Pyszne ryby i inne regionalne produkty należące do Karkonoskiej Marki Lokalnej, piękna przyroda wokół i moc atrakcji. Czy może być lepsza propozycja na spędzenie wolnego dnia? Wybierzcie się do Mysłakowic.

Siedlisko Pstrąga, bo tak nazywa się miejsce, które polecamy Wam na weekendowy wyjazd rodzinny, znaj­duje się w Mysłakowicach, przy ul. Łą­kowej. Położone jest w Karkonoszach, pomiędzy Karpaczem a Jelenią Górą, w zacisznym miejscu, z dala od zgiełku miasta. Teren gminy Mysłakowice obej­muje urocze górskie krajobrazy, warto wybrać się tu i poczuć ten przyjemny klimat. Siedlisko Pstrąga warto odwie­dzić, a powodów jest co najmniej kilka.

Życie ryb, gadów i płazów

01 park mega ryb

Park Mega Ryb to kolejna atrak­cja turystyczna i rozrywka, polecana przez Siedlisko Pstrąga. To spacer po dnie stawu i jego otoczeniu, dzięki nie­powtarzalnym makietom, ukazującym faunę słodkowodną. Ekspozycja jest usytuowana na dnie stawu, w którym dawniej hodowano ryby. Teraz, suchą nogą można odkrywać tajemnice ryb, roślin i zwierząt. Wyjątkowe miejsce dla dzieci, ale dorośli też nie będą się nudzić! Mega makie­ty ryb, płazów, gadów i owadów są opisane przez specjalistów, to także ciekawa lekcja przyrody. Miejsce jest unikalne i warte zobaczenia. Można je zwiedzać indywidualnie lub grupowo, z przewod­nikiem lub bez. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej siedliska. To swoistego rodzaju park rozrywkowo-na­ukowy. Wielkie makiety zwierząt i ryb ro­bią wrażenie na dzieciach, a przy okazji mogą one dowiedzieć się czegoś więcej o ich życiu.

Super zabawa na świeżym powietrzu

małe 39

Ponieważ jest to miejsce przyjazne dzieciom, przygotowano dla nich jesz­cze jedną atrakcję. Jest to Skoczylan­dia. Miejsce, w którym na dmuchanych obiektach dzieci mogą wyładować energię oraz poczuć adrenalinę i ra­dość. Dobra zabawa gwarantowana! Dmuchane trampoliny, zjeżdżalnie, drogi wspinaczkowe, wielka skocznia czekają na najmłodszych, którzy razem z rodzicami odwiedzą Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach. W Siedlisku Pstrąga i Skoczlandii można zorganizować dzie­cięce imprezy urodzinowe spędzić czas z rodziną. Wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu to najlepsza i najzdrowsza rozrywka dla dzieci w różnym wieku.

Dla wędkarzy

wedkarz

Po pierwsze – łowisko. Siedlisko Pstrąga prowadzi hodowlę ryb, które można samemu złowić, co może być nie lada przygodą, zwłaszcza dla po­czątkujących. Obiekt dysponuje dwoma łowiskami – łowiskiem ogólnym oraz łowiskiem pstrągowym. To atrakcja tu­rystyczna dla wprawionych wędkarzy, ale swoich sił mogą spróbować także początkujący miłośnicy wędkowania oraz dzieci. Na łowisku ogólnym można łowić metodą spławikową, na wędkarzy czekają karpie, okonie i szczupaki. Miej­sce jest duże, wokół cisza i spokój, relaks gwarantowany!

Restauracja z lokalnymi potrawami

foto www.kotylak.pl Rafal Kotylak 41

Drugą, bez wątpienia godną po­lecenia atrakcją Siedliska Pstrąga w Mysłakowicach jest rodzinna re­stauracja. Nie bez przyczyny miejsce to jest synonimem rozrywki i dobrego jedzenia. Wspaniałe położenie miejsca, oprócz kulinarnych atrakcji gwaran­tuje także wrażenia estetyczne i relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Któż nie chciałby jeść pysznego dania na tarasie z widokiem na panoramę Karkonoszy? To właśnie oferuje Siedlisko Pstrąga, proponując gościom zjedzenie posiłku na rozległym tarasie, skąd moż­na podziwiać górskie widoki. Gdy na dworze jest chłodniej, można skorzystać z Sali Widokowej z przeszklonymi ścia­nami, dzięki czemu nadal będzie moż­na czuć się blisko natury. Restauracja posiada także Salę Kominkową, grilla na zewnątrz oraz altanę.

Czas na coś dla ciała. Co zatem po­leca restauracja w Mysłakowicach? Specjalnością kuchni, zgodną z nazwą tego uroczego miejsca, jest oczywiście pstrąg w ziołach, z pieca o niezwykle oryginalnym i niepowtarzalnym smaku opartym na rodzinnej recepturze… Nie można być tutaj i nie skosztować tej lo­kalnej ryby. W menu goście znajdą także Regionalną Zupę Rybną, pstrąga smażo­nego na patelni, pstrąga serwowanego w różnych odsłonach nawet na słodko, karpia, dania mięsne i rosół oraz lody i desery. Turyści spragnieni pysznej kuch­ni nie zawiodą się. Warto spróbować tak­że potraw regionalnych.

Karkonoska Marka Lokalna Skarby Ducha Gór

Siedlisko Pstrga Pąatki z Pstraga foto www.kotylak.pl Rafaą Kotylak 9

Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach należy do Karkonoskiej Marki Lokalnej Skarby Ducha Gór. To projekt, który ofe­ruje wszystko co najlepsze w Karkono­szach. Lokalne jedzenie, oparte na pro­duktach wyrabianych na miejscu oraz rękodzieło wykonane przez lokalnych wytwórców. To także oferta turystycz­na, która daje możliwość spędzenia wolnego czasu z możliwością poznania smaków i klimatu Karkonoszy. Górskie smaki wyjątkowych potraw, unikalne miejsca i Duch Gór – to oferta zrzesze­nia lokalnych producentów towarów i usług, w którym jest także Siedlisko Pstrąga.

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

 

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Katalog turystyczny

Katalog turystyczny 2024