Loading color scheme

Wycieczki do 150 kilometrów od Wrocławia
Wycieczki 150 km od Wrocławia

To propozycja wycieczek w miejsca znajdujące się niedaleko Wrocławia. Przedstawiamy trzy kierunki podróży w ciekawe turystycznie miejscowości, znajdujące się w odległości do 150 km od stolicy Dolnego Śląska.

Zwiedzaj z nami Dolny Śląsk

 

Za naszą bazę wypadową wybraliśmy Wrocław - stolicę Dolnego Śląska. Podczas wycieczki zabierzemy Was do Karpacza i w jego okolice, do Kłodzka, Radkowa, Stronia Śląskiego i Złotoryji oraz do Krasiejowa na Opolszczyźnie. Aby zobaczyć coś ciekawego, zwiedzić miejsce atrakcyjnie turystycznie, nie zawsze trzeba wyprawiać się bardzo daleko. To propozycja wyjazdu jednodniowego, ale intersującego, który może pozostawić wiele wrażeń i miłych wspomnień. Gotowi na rozpoczęcie podróży?

KARPACZ - POZNAJ ATRAKCJE MIASTA

Karkonosze atrakcjeturystyczne

W Karpaczu nie można się nudzić. To doskonała baz wypadowa w góry, a Śnieżka jest piękna o każdej porze roku i zawsze przyciąga turystów. Podobnie jak zbudowana bez gwoździ Świątyni Wang, unikalny zabytek kultury skandynawskiej z XII wieku. Tego miejsca nie można pominąć pod żadnym pozorem. Prowadzi do niego przyjemna trasa, podczas której podziwiamy wspaniałe widoki i pasma górskie. Krucze Skały, Dziki Wodospad, Zapora na Łomnicy to propozycje dla piechurów. Okolice Karpacza również obfitują w ciekawe miejsca relaksu i rozrywki. Pokażemy Wam dzisiaj kilka atrakcji turystycznych Karkonoszy. Jesteśmy pewni, że jeżeli do nich traficie, nie będziecie żałowali.

Muzeum Zabawek w Karpaczu

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni naniepogode parking

muzeum zabawek

Muzeum Zabawek to miejsce dla dzieci, choć i dorośli z przyjemnością pooglądają zabawki swojego dzieciństwa, albo zabawki, którymi bawiono się w dawnych czasach. Miejskie Muzeum Zabawek, stworzone zostało w 1995 roku z kolekcji Henryka Tomaszewskiego, słynnego mima i założyciela Teatru Pantomimy Wrocławskiej. Można w nim zobaczyć fantastyczne zabawki, jakimi bawiły się dzieci na przełomie 300 lat, od XVIII -wiecznych figurek, umieszczanych w szopkach, poprzez porcelanowe lalki z XIX wieku, aż po zabawki, które znamy. Zbiory pochodzą z rożnych stron świata: z Japonii, Australii, Meksyku, Rosji, Niemiec. Wizyta w muzeum to prawdziwa nostalgiczna podróż w czasie, różnorodność eksponatów zadziwi turystów.

Karkonoskie Tajemnice - atrakcja, którą musisz odwiedzić

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni naniepogode 

1

Będąc w Karpaczu, nie sposób pominąć Karkonoskich Tajemnic. To wyjątkowa multimedialna wystawa zorganizowana w podziemiach. Jedna z wiodących atrakcji turystycznych Karpacza. Przedstawia świat magiczny Karkonoszy, osnuty legendą Ducha Gór. Są tu historie o zielarzach, poszukiwaczach skarbów naturalnych, których w górach nie brakuje, Walończykach i hutnikach. Można zobaczyć siedzibę Ducha Gór i Alchemiczną Komnatę pełną niezwykłości. Ekspozycja „Karkonoskie Tajemnice” została nagrodzona w prestiżowym konkursie zorganizowanym przez National Geographic „7 Nowych Cudów Polski”. Zaaranżowana przez artystów ekspozycja przyciąga zwiedzających, a wykorzystanie najnowszych technologii powoduje, że zwiedzający czują się częścią tajemniczego świata Karkonoszy wraz z całym jego bogactwem. Już same nazwy poszczególnych części wystawy powodują ciekawość i po prostu chce się ją zwiedzać.

Zwiedzający poznają również sekret Ducha Gór, obejrzą szkielet Władcy Karkonoszy oraz dowiedzą się o skarbach odnalezionych w karkonoskiej ziemi. Wystawa pokazuje także dzieje społeczności walońskiej w Karkonoszach. Walonowie żyli głownie w okolicach Starej Wsi Szklarskiej i nie mieli sobie równych w wydobywaniu złota, srebra oraz kamieni szlachetnych. Jeżeli jeszcze nie byliście tam, a planujecie odwiedzić Karpacz, warto zapamiętać to miejsce.

Chata na głowie w Miłkowie

atrakcja dla dzieci naniepogode parking

chata milkow

Kolejne miejsce niedaleko Karpacza, od którego nie tylko w przenośni zakręci Wam się w głowie, to Chata na głowie, znajdująca się w Miłkowie, pomiędzy Jelenią Górą a Karpaczem. Jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie można obejrzeć świat odwrócony o 180 stopni. Jak to możliwe? Aby wejść do budynku, należy przekroczyć progi okna szczytowego i rozpocząć swój, co najmniej dziwny, spacer po suficie. Wszystko jest odwrócone, a prawa grawitacji jakby nie działały, co sprawia niesamowite wrażenie. Warto zajrzeć do tej chaty, dobra zabawa gwarantowana!

Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwia

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni parking

20190526 Klaudia Cieplinska Fotografia Siruwia 67 copy

W Brzozowym Wzgórzu znajduje się miejsce, którego w Karkonoszach trudno się spodziewać. Tym bardziej wartej jest obejrzenia. To Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwia. Turyści mogą w nim zobaczyć fragment prawdziwej Japonii stworzony z wielką pasją i miłością. To wyjątkowe miejsce położone jest w samym sercu Karkonoszy, niedaleko Karpacza, na wysokości 600 m n.p.m. w pięknym lesie, wśród granitowych skał. To tu można odpocząć i zrelaksować się wśród zachwycającej roślinności i przy szumie wodospadów, zetknąć się z filozofią feng shui oraz przenieść się na chwilę w czasy samurajów, do epoki Edo. Właściciele zadbali, aby edukacyjny charakter Małej Japonii łączył się z także z zabawą i był również atrakcyjny dla najmłodszych turystów, dlatego na maluchów czeka także Park Zabaw.

Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach

atrakcja dla dzieci naniepogode parking restauracje

 01 park mega ryb

To miejsce wprost wymarzone na wypoczynek w słoneczny dzień. Jeżeli zmęczycie się zwiedzaniem atrakcji turystycznych Karpacza i okolic, powinniście je odwiedzić. No i przy okazji zjeść pyszną rybę. Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach gwarantuje ucztę dla ciała i dla ducha, dla dorosłych i dzieci. Pyszne ryby i inne regionalne produkty należące do Karkonoskiej Marki Lokalnej, piękna przyroda wokół i moc atrakcji. Siedlisko Pstrąga znajduje się w Mysłakowicach, przy ul. Łąkowej. Położone jest w Karkonoszach, pomiędzy Karpaczem a Jelenią Górą, w zacisznym miejscu, z dala od zgiełku miasta. Siedlisko Pstrąga prowadzi hodowlę ryb, które można samemu złowić, co może być nie lada przygodą, zwłaszcza dla początkujących. Obiekt dysponuje dwoma łowiskami - łowiskiem ogólnym oraz łowiskiem pstrągowym. To atrakcja turystyczna dla wprawionych wędkarzy, ale swoich sił mogą spróbować także początkujący miłośnicy wędkowania oraz dzieci. Wspaniałe położenie miejsca, oprócz kulinarnych atrakcji gwarantuje także wrażenia estetyczne i relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Któż nie chciałby jeść pysznego dania na tarasie z widokiem na panoramę Karkonoszy? To właśnie oferuje Siedlisko Pstrąga, proponując gościom zjedzenie posiłku na rozległym tarasie, skąd można podziwiać górskie widoki. Czas na coś dla ciała.

foto www.kotylak.pl Rafal Kotylak 41

Co zatem poleca restauracja w Mysłakowicach? Specjalnością kuchni, zgodną z nazwą tego uroczego miejsca, jest oczywiście pstrąg w ziołach, z pieca. Jego receptura jest unikalna i objęta tajemnicą szefa kuchni… Dzieci z radością zwiedzą Park Mega Ryb i poznają życie, jakie toczy się na dnie jeziora oraz pobawią się w Skoczylandii. Warto zaznaczyć, że Siedlisko Pstrąga należy do Karkonoskiej Marki Lokalnej Skarby Ducha Gór.  To projekt, który oferuje wszystko co najlepsze w Karkonoszach.

Różnorodność atrakcji turystycznych w Karpaczu i okolicach powoduje, że jest to ośrodek popularny o każdej porze roku. Na jednodniową wycieczkę nadaje się doskonale.

POGÓRZE KACZAWSKIE

Odwiedź Złotoryję

atrakcja dla dzieci naniepogode rower restauracje zpsem

Panorama miasta

W drodze powrotnej warto zahaczyć o Złotoryję. Jej największą atrakcją dla turystów są złotnicze tradycje i wszystko, co się z nimi wiąże. Do zwiedzania udostępniono około 100-metrową sztolnię z XVII wieku. Nieopodal Rynku znajduje się także Muzeum Złota, zlokalizowane w klimatycznej, wolnostojącej kamienicy z połowy XVIII wieku. Zgromadzono tu wiele eksponatów związanych z wydobywaniem kruszcu oraz bogatą kolekcję minerałów z okolicznych rzek, gór i pagórków. W centrum miasta znajdziemy sporo zabytkowych kamienic. Miasto położone jest na kilku pagórkach, co nadaje mu niepowtarzalnego uroku i kolorytu. Widoczne jest mnóstwo zieleni, odnowione zabytki i kamienice oraz dbałość o każdy szczegół architektury.

KŁODZKO I RADKÓW - WYBIERZ SIĘ NA ZIEMIĘ KŁODZKĄ

Radków - poznaj atrakcje gminy

atrakcja dla dzieci naniepogode rower restauracje zpsem

untitled 18

Kolejna trasa wycieczkowa 150 kilometrów od Wrocławia wiedzie przez Kłodzko i Radków. Radków to centrum Gór Stołowych, stamtąd wyprawimy się na szlaki turystyczne. To małe, średniowieczne miasteczko, będące często miejscem skąd turyści wyruszają na górskie szlaki. Z pewnością warto odwiedzić klimatyczny Rynek z renesansowym XVI -wiecznym ratuszem, Obeliskiem Przeszłości i Kolumną Maryjną. Z Radkowa miłośnicy górskich wycieczek mogą udać się wprost na Szczeliniec Wielki. To nazwa najwyższego szczytu w Górach Stołowych, chętnie odwiedzanego przez turystów, ale także rezerwatu krajobrazowego. Widoki ze szczytu góry to wspaniała atrakcja i uczta dla oka i duszy.

Kłodzko - poznaj atrakcje

twierdza klodzko nocne zwiedzanie

W Kłodzku nie brakuje atrakcji turystycznych i warto wybrać się choćby na jeden dzień do tego uroczego miasta. Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku to miejsce w sam raz na krótką wycieczkę. Pod kłodzką starówką ciągną się podziemia, udostępniane częściowo do zwiedzania. Podziemne tunele, chodniki i korytarze są efektem pracy mieszczan, którzy już od XIII powiększali i udoskonalali swoje piwnice. Ciekawa trasa, pokazująca dane życie mieszkańców tych ziem i historię tego niezwykłego miejsca. Wejście do Podziemnej Trasy Turystycznej znajduje się u podnóża twierdzy, wyjście - poniżej kościoła parafialnego Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy ul. Zawiszy Czarnego. W Twierdzy Kłodzkiej czekają na Was niezapomniane przygody, przejścia wąskimi tunelami, opowieści o więźniach i żołnierzach, tajemnice i mroczne zagadki. W wieży widokowej widać wspaniałą panoramę Ziemi Kłodzkiej.

Łowisko w Boguszynie

atrakcja dla dzieci restauracje niepelnosprawni parking

lowisko pstrag

Po zwiedzaniu Kłodzka warto udać się do Boguszyna. Mieści się tam Łowisko „Złoty Pstrąg”. Łowisko dysponuje dwoma zbiornikami wodnymi. Znajdziecie w nich takie gatunki ryb jak: karp, pstrąg, sum, szczupak, sandacz czy jesiotr. Pomimo trwających obostrzeń łowisko pozostaje otwarte. To świetny pomysł na spędzenie bezpiecznie majówki z dala od zgiełku miasta, w bliskim kontakcie z przyrodą.

Stronie Śląskie

1. Stronie Śląskie

Stronie Śląskie to dla niektórych znany kierunek podróży po Dolnym Śląsku. Gmina znana jest z licznych atrakcji turystycznych - m.in. Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie czy Kopalni Uranu w tej samej miejscowości. Wielbicielom górskich wędrówek polecamy wycieczkę na Śnieżnik, natomiast jeśli w głowie Wam nieco mniej aktywności, warto skierować swoje kroki do tamtejszego Muzeum Minerałów. Możecie również podziwiać Wapiennik "Łaskawy kamień", który znajduje się w Starej Morawie.

ZOBACZ DINOZAURY NA OPOLSZCZYŹNIE

atrakcja dla dzieci niepelnosprawni naniepogode parking

jurapark krasiejow

Ostatnia propozycja wycieczki 150 km od Wrocławia to Krasiejów na Opolszczyźnie. Mieści się tam Park Dinozaurów Jura Park. Warto wybrać się tam z dziećmi w każdym wieku, bo atrakcji jest co niemiara. To rodzinne miejsce przygody i rozrywki, oferujące relaks i naukę w jednym miejscu. Spacer wśród dinozaurów o wyjątkowa przygoda. W parku jest ponad 250 figur dinozaurów naturalnej wielkości, zobaczyć można 70 gatunków prehistorycznych stworzeń, można zobaczyć rekonstrukcję największego dinozaura na świecie.

W parku zobaczymy też wykopaliska – skamieniałości triasowych płazów i gadów. Warto wiedzieć, że w tym rejonie paleontolodzy od lat znajdują skamieniałości i kości tych pradawnych zwierząt. Edukacyjne walory wycieczki do Krasiejowa są nie do przecenienia. W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka czy w Prehistorycznym Oceanarium poznamy wiele interesujących faktów z prehistorii i wzbogacimy swoją wiedzę. Tunel Czasu, Kino Emocji Cinema 5D i Park Rozrywki to wisienki na torcie wycieczki do Jura Parku. Miejsce świetnie na rodzinny wyjazd.

Gotowy na przygodę?

Mamy nadzieję, że nasze propozycje na wycieczki do 150km od Wrocławia przypadły Wam do gustu. Nasze podpowiedzi idealnie nadają się na wypad z dziećmi, rodziną, a także w grupie przyjaciół. Do zobaczenia w trasie!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

KARKONOSZE - ATRAKCJE TURYSTYCZNE, KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE, KTÓRE MUSISZ ODWIEDZIĆ

WROCŁAW DLA  AKTYWNYCH - CO WARTO ZOBACZYĆ?

GMINA RADKÓW - TOP 10 ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

 

 

 

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

bassau