Blog - województwo dolnośląskie

Gdzie na Dolny Śląsk z psem? 16 pomysłów na wycieczki z czworonogiem

dolny śląsk z psem, zwiedzanie z psem, wakacje z psem, co zwiedzać z psem, podróż z psem, poradnik podróże z psem, psie podróże po dolnym śląsku, atrakcje dla psów dolny śląsk, ziemia kłodzka z psem, karkonosze z psem, karpacz z psem, polskie góry z psem, szlaki górskie dostępne dla psów

Jeżeli nie chcemy lub nie możemy zostawić swojego pupila w domu, a planujemy wycieczkę, weekend lub wakacyjną podróż, warto wybrać miejsca, gdzie można wejść z psem.

Lepiej sprawdzić wcześniej, które atrakcje Dolnego Śląska są dostępne i przyjazne także dla naszych czworonożnych towarzyszy. Często planując wyjazdy, właściciele czworonogów zastanawiają się, czy będą mogli zwiedzać konkretne obiekty - muzea, parki narodowe, zamki, pałace. To istotne, gdy chcemy wyjechać z psem. Plan podróży zaoszczędzi niepotrzebnych napięć i sytuacji, gdy jeden z członków rodziny będzie musiał poczekać z psem bez przyjemności zwiedzania i podziwiania.

Musimy wziąć to pod uwagę. Nie każdy pies będzie lubił długie i męczące wyprawy - warto o tym pamiętać. Jeśli pies stanowczo odmawia dalszej trasy lub widać, że jest mu coraz ciężej, lepiej odpuścić i zastanowić się nad innym rozwiązaniem, które będzie odpowiednie dla wszystkich. W końcu chodzi o to, żeby każdy czerpał radość z wyjazdu, także nasz czworonożny przyjaciel.

SPIS TREŚCI:

Dolny Śląsk z psem - Zamki i pałace, które zwiedzisz z psem

Dolny Śląsk to kraina pałaców i zamków. Znane w całej Polsce obiekty są nie lada atrakcją turystyczną tego województwa. Które z nich zwiedzimy z naszym psem? Przygotowaliśmy dla Was listę miejsc, które możecie odwiedzić z czworonogami. W wielu z tych miejsc niezbędnym elementem wyposażenia będzie kaganiec i smycz, jednak warto wspomnieć też o tym, że miejsca te oferują wstęp naszym psom zupełnie bezpłatnie

Zamek Grodziec otwarty dla czworonogów

zamek grodziec

Zamek Grodziec to nasza pierwsza propozycja. Miłośnicy historii będą zachwyceni! Grodziec to mała miejscowość, a górujący nad nią gotycko-renesansowy zamek to największa atrakcja turystyczna. Zabytek jakich mało, otwarty dla turystów, nie można go przegapić zwiedzając Góry i Pogórze Kaczawskie. To najlepiej zachowany zamek Pogórza Kaczawskiego. Zbudowany na malowniczym wzgórzu powulkanicznym (sporo jest takich w tej okolicy), na wysokości 389 m n.p.m.

Klimat zamku jest niepowtarzalny, a historia sięga XII wieku, gdy pojawiły się pierwsze wzmianki o tej budowli. Zamek był systematycznie rozbudowywany, zniszczony podczas wojen husyckich. Stał się jedną z piękniejszych rezydencji gotycko-renesansowych na Śląsku i pozostał nią do dziś. Turystom oferuje klimat średniowiecznego grodu i rycerskich zwyczajów. Psy wchodzą bezpłatnie.

ponton

Zamek Czocha - co można zobaczyć z psem?

zamek czocha

Wejście ze zwierzętami na teren zamku jest możliwe w Zamku Czocha. Psy muszą mieć kaganiec, nie ma możliwości zobaczenia wnętrza zamku z pieskiem. Ale i tak warto się tam wybrać, ponieważ zamek wygląda jak z bajki albo filmu, a jego otoczenie jest równie piekne jak wnętrza. Obiekt jest majeststyczny, cudowny, wymarzone zdjęcie do spacerów, sesji zdjęciowych, relaksu i odpoczynku. Z psem w kagańcu podziwiać można także dziedziniec. To wspaniały XIII-wieczny zamek, który w XXI wieku łączy pasję i zamiłowanie historii z nowoczesnością i dbaniem o turystów. Warto zwiedzić go z przewodnikiem, bo jeden z piękniejszych obiektów turystycznych Dolnego Śląska kryje w sobie wiele tajemnic, także tych mrocznych.

Zamek Bolków - warto odwiedzić

zamek bolkow

Z psem wejdziemy także na Zamek Bolków. To dawna twierdza i siedziba skarbca książęcego. Targany przez wojny, pożogi i zawirowania polityczne, zamek przetrwał do dziś i cieszy oczy zwiedzających. Zamek Bolków jest dostępny dla zwiedzających w prawie całej okazałości. Co więcej, jest siedzibą jednego z Oddziałów Muzeum Karkonoskiego. W zachowanych fragmentach możemy oglądać słynną wieżę z dziobem, Dom Gotycki czy Dom Niewiast, a także dziedziniec wraz ze starodawną studnią. Zamek Bolków to jeden z najważniejszych zabytków średniowiecznej architektury na Dolnym Śląsku. Stanowią go w większości utrwalone ruiny, budynek muzeum zamku jest zadaszony.

Wycieczki

Podróżowanie z psem po Karkonoszach

Wodospad kamienczyk

Polskie góry są popularnym miejscem wypoczynku psiarzy. Wybierając się na południe Polski, należy jednak wziąć pod uwagę ograniczenia związane ze wstępem czworonogów na teren parków narodowych. Psy mogą przebywać na obszarach chronionych m.in. w Karkonoszach, Górach Świętokrzyskich i Stołowych. Dlatego warto sprawdzić miejsca przyjazne czworonogom, aby nasza wycieczka sprawiła wszystkim radość.

Na stronie internetowej Karkonoskiego Parku Narodowego możemy zobaczyć miejsca, gdzie pies nie zostanie wpuszczony. Na pozostałych szlakach (97 km) wędrówki z psami prowadzonymi na smyczy są dopuszczone. Jeżeli wybieramy się w góry z czworonogiem, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadch, które obowiązują w parkach narodowych. Obecność psa na terenie cennym przyrodniczo wymaga odpowiedzialności ze strony właściciela, wędrowanie z psem po parku narodowym może się odbywać tylko na smyczy. Właściciel powinien posiadać kaganiec dla psa, na wypadek sytuacji wymagającej jego użycia. Nawet najlepiej ułożony pies może zareagować w sposób nieprzewidywalny w sytuacji dla niego nowej.

Jakie miejsca w Karkoszach polecamy na wyprawę z psem?

Jeżeli za bazę wypadową obierzemy Karpacz, tras do wędrówek z czworonożnym przyjacielem nie zabraknie. Właściciele powinni dobrać długość i trudność trasy do możliwości psa, wejście na Śnieżkę może być męczące. Wiosną na szlakach są miejsca w których pies może się ochłodzić, takie jak strumyki z topniejącego śniegu, czy potoki górskie. Warto mieć jednak zapas wody.

110753921 m

Pierwszą trasa, którą proponujemy jest szlak Świątynia Wang - Polana - Pielgrzymy - Słonecznik - grzbietem w stronę Śnieżki - Strzecha Akademicka - Samotnia - Polana - Świątynia Wang. Droga jest urokliwa i do przebycia na dwóch nogach i czterech łapach. Dolina Wilczego Potoku to łatwa i przyjemna trasa z niewielkimi przewyższeniami. Pies się nie zmęczy, trasa wiedzie wzdłuż wody i jest zacieniona, więc jest to idealny wybór na letnie wędrówki.

Śnieżka w Karkonoszach

Czy można wejść na Śnieżkę? Tu akurat nie powinno być problemu, ponieważ z psem na Śnieżkę wolno wchodzić. Może to być dłuższa trasa od Szklarskiej Poręby, Jagniątkowa lub Przesieki lub jeden ze szlaków z Karpacza. Z Karpacza Górnego szlakiem niebieskiem przez Samotnię i Strzechę Akademicką do Domu Śląskiego, z Karpacza Biały Jar żółtym szlakiem do Strzechy Akademickiej i dalej czarnym przez Kopę i Dom Śląski. Z pieskiem możemy wędrować również z Karpacza Biały Jar czarnym szlakiem przez Biały Jar, Kopę i Dom Śląski. Czarnym szlakiem przejdziemy przez Sowią Dolinę na Sowią Przełęcz i dalej Czarnym Grzbietem.

Przeczytaj także: Karkonosze - atrakcje turystyczne

baner mala japonia

Człowiek i pies muszą odpocząć - Siedlisko Pstrąga

Siedlisko Pstrąga Karkonosze odwiedź z psem

Jeżeli zmęczycie się zwiedzaniem atrakcji turystycznych Karkonoszy i górskimi wędrówkami, warto odwiedzić to niezwykłe i przyjazne miejsce. No i przy okazji zjeść pyszną rybę. Siedlisko Pstrąga w Mysłakowicach gwarantuje ucztę dla ciała i dla ducha, dla dorosłych i dzieci. Pyszne ryby i inne regionalne produkty należące do Karkonoskiej Marki Lokalnej, piękna przyroda wokół i moc atrakcji. Siedlisko Pstrąga znajduje się w Mysłakowicach, przy ul. Łąkowej. Położone jest w Karkonoszach, pomiędzy Karpaczem a Jelenią Górą, w zacisznym miejscu, z dala od zgiełku miasta.

Siedlisko Pstrąga prowadzi hodowlę ryb, które można samemu złowić, co może być nie lada przygodą, zwłaszcza dla początkujących. Obiekt dysponuje dwoma łowiskami - łowiskiem ogólnym oraz łowiskiem pstrągowym. Wspaniałe położenie miejsca, oprócz kulinarnych atrakcji gwarantuje także wrażenia estetyczne i relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Któż nie chciałby jeść pysznego dania na tarasie z widokiem na panoramę Karkonoszy? To właśnie oferuje Siedlisko Pstrąga, proponując gościom zjedzenie posiłku na rozległym tarasie, skąd można podziwiać górskie widoki. Prawdziwy relaks dla człowieka i wypoczynek dla psa.

Schroniska PTTK przyjazne psom

Jeżeli wędrujemy po górach i chcemy zatrzymać się w schronisku na posiłek lub nocleg, szukajmy tych przyjaznych psom. Są to na przykład dolnośląskie schorniska górskie: Schronisko PTTK na Stoku Izerskim, Schronisko „Szwajcarka” w Karpnikach, Schronisko PTTK „Andrzejówka”, Schronisko „Sowa”, Schronisko PTTK na Szczelińcu, „Orzeł” czy „Zygmuntówka” w Górach Sowich”. Ale także „Samotnia”, „Odrodzenie”, „Pod Łabskim Szczytem”, „Strzecha”, Dom Turysty PTTK pod Wieżycą w Sobótce, Schronisko PTTK Na hali Szrenickiej. Pytajcie o warunki dla psów!

Pogórze Kaczawskie w sam raz dla psa

received 386710432311815

Góry i Pogórze Kaczawskie to również dobre miejsce na wycieczki z czworonogiem. Trasy nie są wymagające, nasz pupil nie padnie ze zmęczenia, po drodze napotykami górskie strumyki, które także mogą mu się spodobać. Pogórze Kaczawskie to jedyny w region w naszym kraju, w którym można spotkać pozostałości po wulkanach.

Na wycieczkę z psem proponujemy Ostrzycę, nazywaną Śląską Fudżijamą z unikatowym gołoborzem bazaltowym chronionym rezerwatem Ostrzyca Proboszczowicka. Ostrzyca to także piękny punkt widokowy wznoszący się na wysokości 501 m n.p.m. Rezerwat Ostrzyca Proboszczowicka, chroniący gównie pozostałości po wulkanie, zajmuje powierzchnię ok. 4 ha, Jego znakiem rozpoznawczym są ciekawe formy geologiczne, powstały po dawnych erupcjach wulkanów oraz wielość rzadkich gatunków roślin chronionych oraz naturalnych zbiorowisk roślinnych. Szczytową część wzniesienia porastają rośliny naskalne. Wzgórze nie jest wysokie, nie ma tu tłumu turystów, nasz czworonożny przyjaciel będzie zachwycony.

Wędrówki z psem po Ziemi Kłodzkiej - Sudety

Kto nie wyobraża sobie wyjazdu bez czworonożnego przyjaciela, może z powodzeniem zawitać na Ziemi Kłodzkiej. Góry Stołowe, ulubione przez turystów są dobrym miejscem na taki wyjazd. Odradzamy najwyższy sczyt tych gór, czyli Szczeliniec ze względu na dużą liczbę turystów oraz schodów do pokonania, co niekoniecznie musi spodobac się naszemu pupilowi. Są łagodne, łatwo dostępne i raczej puste - z wyjątkiem Błędnych Skał i Szczelińca po polskiej oraz Skalnych Miast po czeskiej stronie. Latem oferują sporo wytęsknionego cienia i ożywczych podmokłości, co spodoba się naszemu psiakowi.

Szczeliniec Wielki Radków

Piaskowiec nie tylko gwarantuje fantazyjne kształty skał, ale też podłoże, które jest bardzo przyjazne psim łapom. Godne uwagi są skalne labirynty Błędnych Skał w masywie Skalniaka (915 m n.p.m.), Skalne Grzyby i Radkowskie Skały oraz Skały Puchacza, a także położone w krajobrazie przypominającym sawannę Łężyckie Skałki. Góry Stołowe nie są wysokie, rozległe przestrzenie, górskie potoki, dużo zacienionych miejsc - to przyjazne warunki do wędrowania z czworonogiem. Piękna przyroda, niezpomniane skały, tereny na które bez trudu wejdziemy z psem – to tylko niektóre plusy tej wyprawy.

Przeczytaj także: Gmina Radków - zaplanuj wakacje w Polsce

z psem po ziemi klodzkiej

Największą atrakcją jest Park Narodowy Gór Stołowych z wieloma malowniczymi szlakami. Poza tym obszarem również nie brakuje pieknych górskich szczytów porośniętych świerkowymi lasami oraz interesujących widoków. Park Narodowy Gór Stołowych jest jednym z tych parków, do których bez problemu wejdziemy z psami. Powinny być na smyczy i pod kontrolą właściciela. Na dłuższe wędrówki po górach świetnie sprawdza się pas biodrowy, smycz z amortyzatorem i szelki zapinane od góry. Dzięki temu psom wygodnie idzie się po nierównym terenie. Warto wybrać się również w południową część Kotliny Kłodzkiej – w Góry Złote i Góry Bialskie.

Przeczytaj także: Ziemia Kłodzka - 25 atrakcji, które musisz zobaczyć

Góry Złote i Góry Bialskie - gdzie podróżować?

Góry Złote to łagodne góry, doskonałe na spacery z pieskiem. Położone w Sudetach Wschodnich. W potocznym znaczeniu ciągną się od Przełęczy Kłodzkiej na północnym zachodzie, aż do Przełęczy Ramzovskiej i przełęczy pomiędzy Pasieczną a Smrekiem na południu. Góry Bialskie również spodobają się pieskowi, a wyprawa będzie piękna i przyjemna. Nie są tłumnie oblegane przez turystów, zapewniają swobodną i miłą wędrówkę.

Góry Sowie, Góry Izerskie - szlaki przyjazne czworonogom

To pasmo górskie jest idealne na wyjazd z czworonożnym przyjacielem. Mamy to bowiem wszystko, co sprawi, że zarówno my, jak i nasz ulubieniec będziemy mieli frajdę z wycieczki i nie zmęczymy się zbytnio. Długie podejścia przez las, błotniste tereny, sprawiające, że jest sporo wody dla psiaków. To szlak na spokojny wypad, gdzie spacer z psem i wejście na Wielką Sowę może być przyjemne i relaksujące.

Góry Izerskie będą świetne dla wędrujących z psami. Wzniesienia są łagodne, występuje sporo podmokłości. To świetne miejsce na wspólne, długie wędrówki z czworonogiem. Izery nie stanowią parku narodowego, To bardzo ważna uwaga dla podróżujących z psami, ponieważ w Izerach nie ma obostrzeń dotyczących uprawiania turystyki z czworonogiem. I pan i pies mogą więc czuć się zupełnie swobodnie. Sępia Góra w Górach Izerskich jest jednym z wyższych szczytów Kamienickiego Grzbietu. Polecamy go na wyprawę z psem. Wyruszamy ze Świeradowa Zdroju niebieskim szlakiem. Początkowo trasa przebiega asfaltową drogą wśród zabudowań jednorodzinnych z okolic ul. Dworcowej, potem zmienia się w leśną, szlak jest łatwy, pokona go każdy pies.

Góry Izerskie są bardzo przyjazne dla psów. Najwyższym szczytem czeskiej części Gór Izerskich jest Smrek. I znów niebieskim szlakiem wyruszamy ze Świeradowa Zdroju. Docieramy do Polany Izerskiej. Trasa jest dość łagodna, prowadzi leśnymi ścieżkami i częściowo asfaltem, pies może pić wodę z górskich potoków. Z Polany Izerskiej czerwony szlak zaprowadzi nas do Łącznika, z którego można przejść na Smrek. Na szczycie stoi wieża widokowa. Ze Smreku można dotrzeć na Stóg Izerski. Tam znajduje się Schronisko PTTK, w którym nasz pupil również jest mile widziany. Odpocznie z nami i nabierze sił do dalszej wędrówki. Ze Stogu Izerskiego można zejść czerwonym szlakiem do centrum Świeradowa Zdroju lub zjechać koleją gondolową, którą można wjechać na poziom 1060 m n.p.m. Jest ona przyjazna psom. Dalej przez hale i polany powędrujecie aż na Orle, przez Chatkę Górzystów lub w stronę Rozdroża Izerskiego i Szklarskiej Poręby. Można tu znaleźć szlaki przyjazne niezbyt wprawnym piechurom i psom. Jest pięknie. Polecamy!

Pańska Góra, Ślęża i Gromnik - kiedy warto odwiedzić z psem?

Jeżeli nie chcemy mieć kłopotów ze zmęczonym pieskiem, szukajmy miejsc, gdzie odpoczniemy i zrelaksujemy się, a wraz z nami nasz pupil. Jedym z nich jest Pańska Góra (701 m n.p.m.) znajdująca się w pobliżu Zieleńca, na pograniczu polsko-czeskim. Sam szlak nie jest wymagający, pies może pobiegać, nie ma tu rzeszy turystów, pupil będzie się czuł swobodnie.

Masyw Ślęży pasmo w sam raz na krótką wycieczkę z pupilem. Szlaki górskie są przyjazne dla psów i niewymagajace dla ich właścicieli. Na Ślęży może być sporo turystów, to popularna góra, dlatego można przejść się z pieskiem na Radunię w tym samym paśmie górskim. Ma ona 573 m n.p.m., to przyjemna spacerowa trasa, która z uwagi na mniejszą niż Ślęża popularność jest dobra dla rodzin z dziećmi i czworonożnymi przyjaciółmi. Spacer po zboczach porośniętych bukowym lasem, wejście na Ślężę lub sąsiednią Radunię z pewnością spodobają się naszemu czworonożnemu przyjacielowi.

Już zupełnie spacerowo będzie na wycieczce na Wzgórza Strzelińskie i ich najwyższy szczyt czyli Gromnik (393 m n.p.m). Wejście na ten niewysoki szczyt rozpoczynamy w Gościęcicach (4 kilometry od Strzelina) przy leśniczówce. Ruszmy czerwonym szlakiem, my i nasz pies (albo dwa). Spokój i cisza, sosnowy las, ścieżka nie jest w ogóle kamienista, a trasa nie ma przewyższeń, bliżej Gromnika napotykamy skały, pod samym szczytem jest strome podejście. Na szczycie znajdują się ruiny zamku rozbójników, miejsce na ognisko i odpoczynek oraz wieża widokowa. Będziemy szli godzinę, zatem wycieczka jest spokojna i nasz przyjaciel się nie zmęczy.

Twierdza Srebrna Góra i inne ciekawe obiekty przyjazne psom

Twierdza Srebrna Góra zwiedzanie z psem

Nie samymi wędrówkami górskimi człowiek żyje, nawet jak podróżuje z czworonogiem. Na Dolnym Śląsku nie brakuje ciekawych zabytków. Są też miejsca przyjazne psom, a interesujące dla turystów w każdym wieku. Bez wątpienia jednym z nich jest Twierdza Srebrna Góra. Obiekt jest otwarty na czworonogów, pod warunkiem, że są trzymane na smyczy. Wchodzą za darmo. W Twierdzy żyją kozy i owce więc nic dziwnego, że trzeba pilnować swojego pupila. A dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Twierdza Srebrna Gόra jest unikatowym obiektem w skali dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Zbudowana w XVIII wieku należała do najnowocześniejszych tego typu fortyfikacji w Europie. - Największy podziw budził i nadal budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektόw fortyfikacji epoki nowożytnej – czytamy na oficjalnej stronie Twierdzy Srebrna Góra. - Jednak Twierdza Srebrna Gόra to w rzeczywistości nie jeden obiekt a cały zespół wznoszących się nad miasteczkiem fortόw. Głόwny jej trzon tworzy zespół bastionόw z Donjonem w środku. Obiekt ten posiadał 151 pomieszczeń fortecznych (kazamat) rozmieszczonych na trzech kondygnacjach. Ogromne magazyny, studnie, zbrojownia, kaplica, więzienie, szpital, piekarnia, browar, warsztaty rzemieślnicze i prochownia czynił fort całkowicie samodzielnym i samowystarczalnym.
Tajemnicze ruiny, zabytkowe mosty, bunkry, zamki, schrony, pomniki przyrody są idealne na weekendowy wyjazd i spacer z psem. Na Dolnym Śląsku nie brakuje takich miejsc, są lubiane i często odwiedzane.

Przeczytaj także: Poznaj zabytki UNESCO na Dolnym Śląsku

Ogród Japoński w Przesiece - odwiedź z psem

Ogród Japoński - zwiedzaj z psem Karkonosze

To miejsce na Dolnym Śląsku przyjazne dużym, małym i średnim psom. Pieski zwiedzają to niesamowite i kolorowe miejsce bezpłatnie, ale na smyczy. Dlaczego warto się tam wybrać? Mała Japonia to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko przepiękny ogród japoński, ale także kawałek tego niezwykłego kraju. Został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów oraz filozofią feng shui. Spacer po ogrodzie pokaże turystom piękno przyrody zamkniętej w charakterystyczne dla Japonii kompozycje, strumienie i wodospady. W plenerze ogrodu Siruwia można odkryć i zachwycić się sztuką bonsai.

Przeczytaj także: Mała Japonia - Ogród Japoński Siruwia

Kopalnia w Złotym Stoku - zwiedzaj z psim przyjacielem!

kopalnia złota dla psów

To kolejna atrakcja turystyczna Dolnego Śląska dostępna dla turystów z czworonogami. Tajemnice ukryte głęboko pod ziemią warto odkryć przemierzając z przewodnikiem Podziemną Trasę Turystyczną, która zachwyca turystów z całego świata. Kolejną atrakcją jest odcinek Sztolni Gertruda, gdzie turyści poznają kulisy pracy górników oraz narzędzia jakich dawniej używano. Można tu zobaczyć między innymi: bogatą ekspozycję map i planów kopalni z okresu od XVIII do XX wieku (w tym tajemniczą mapę Sztolni Czarnej), narzędzia górnicze i hutnicze, minerały, wystawę lamp górniczych, piec muflowy, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto oraz osiemnastowieczny wózek do transportu rudy. Koniecznie trzeba odwiedzić „Chodnik Śmierci”. Nie zdradzamy szczegółów, trzeba wybrać się do Złotego Stoku. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Kopalni Złota jest 300-metrowa trasa podziemna, którą można pokonać jedynie pomarańczowym tramwajem. Psy nie mogą spływać łodzią ze względów bezpieczeństwa. Poza tym, to miejsce im przyjazne.

Przeczytaj także: Kopalnia Złota w Złotym Stoku - atrakcje Ziemi Kłodzkiej

Dolina Bystrzycy przyjazna psom

Dolny Śląsk i wycieczki z psem to także wyprawy w miejsca, gdzie nie spotkamy tłumu turystów, ale odpoczniemy i zrelaksujemy się razem z naszym czworonogiem. Jednym z nich jest Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy. Niedaleko Wrocławia, w sam raz na niedzielną wycieczkę. Auto można zostawić naprzeciwko karczmy “Rzym” i udać się Jarnołtowską na most. Skręciwszy za mostem w prawo, wchodzimy z psem na otwartą przestrzeń. Piękna przyroda i miejsce wypoczynku całej rodziny.

Wakacje z psem. O czym trzeba pamiętać?

dolny slask z psem

Przed wycieczką warto sprawdzić czy miejsce, które chcemy zobaczyć jest przyjazne dla pupila, czy zwiedzimy z nim zamek, muzeum lub park narodowy. Gdy już to ustalimy, pomyślmy o zabraniu zapasu wody i miseczki, a także karmy, płynu na insekty, gdy wybieramy się w góry i lasy, szczególną uwagę zwracając na ochronę przed kleszczami. Elastyczna smycz, dobrze dobrane i wygodne szelki ułatwią wyprawy z psem i spowodują, że będzie czuł się komfortowo. Warto mieć także kaganiec. Czerpcie radość ze wspólnego wyjazdu i korzystajcie w wolnych chwil!

Zgarnij rabat na TanieOdkrywanie.pl

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

179402339 299673085120159 3787055330747284031 n

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Booking.com - jak zarezerwować nocleg w hotelu?

Kotlina Kłodzka i okolice - co warto zobaczyć?

Stronie Śląskie - atrakcje, które warto odwiedzić

Gmina Radków - zaplanuj wakacje w Polsce

Powiązane artykuły

Polecane katalogi

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla firm

Informator turystyczny dla szkół

Informator turystyczny dla szkół

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Dwumiesięcznik Niesamowita Polska

Kontakt

WSPÓŁPRACA I REKLAMA:
biuro@niesamowitapolska.eu

REDAKCJA:
marketing@niesamowitapolska.eu

Zbigniew Wójcik
tel. 698 613 550

Karolina Sobotkiewicz
tel. 535 360 843

PARTNERZY:

 nawypad