Loading color scheme

Niesamowity Wrocław, który musisz odwiedzić
Niesamowity Wrocław

Wrocław - poznaj atrakcje miasta

Wrocław jest jednym z tych polskich miast, o których mówić można bez końca. Zarówno usytuowanie, architektura, jak i kultura tego miasta tworzą je naprawdę niezwykłym i atrakcyjnym pod wieloma względami. Oprócz ogólnie znanych zabytkowych obiektów, takich jak: archikatedra św. Jana Chrzciciela czy usytuowany na wrocławskiej starówce przepiękny most Tumski, Wrocław skrywa w sobie całe mnóstwo niewielkich budynków, domów, budowli i kamienic, które przyciągają uwagę przybywających tam turystów.

Co warto tu zobaczyć?

Sąsiedztwo rzeki Odry nadaje wyjątkowego klimatu temu miejscu. Można tu wybrać się na rejs statkiem Wratislavia i zwiedzić miasto z nieco innej perspektywy. Swoją podróż rozpocząć można m.in. na przystani kardynalskiej i zakończyć tuż przy wrocławskim ZOO, lub popłynąć o wiele dalej... Wrocławski Ogród Zoologiczny, który stanowi nie lada atrakcję, nie tylko dla najmłodszych ale również dla dorosłych. Odnajdziecie tu niemal wszystkie zwierzęta świata – żyrafy, zebry, niedźwiedzie, hipopotamy oraz blisko 250 gatunków ryb, które podziwiać można w niezwykłym afrykarium. Pozostając w temacie wszechobecnej wody, warto zaplanować również wycieczkę do Hydropolis – centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Ultranowoczesne centrum jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie!

Odkrywaj miasto z Niesamowitą Polską

Bez wątpienia wartym odwiedzenia jest również dworzec Świebodzki - jeden z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu, gdzie znajduje się miniaturowy świat Kolejkowa. Twórcy tego miejsca stworzyli ogromną makietę tętniącą życiem, która przedstawia ciekawe miejsca na Dolnym Śląsku. Dla osób lubiących zastrzyk adrenaliny polecamy wyjątkowe miejsce - LaserTag Nyska. To wojenny postapokaliptyczny obszar działan, labirynt z zasadzkami, które czychają na każdym rogu. We Wrocławiu nie da się nudzić, znajdziecie tu również największą kręgielnię Sky Bowling, która zlokalizowana jest w Galerii Sky Tower. Jest to Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Wrocławia jest Panorama Racławicka. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie możemy podziwiać relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej – wielkie malowidło o długości aż 114 metrów, przedstawiające Bitwę pod Racławicami. ren, zaciemnione, kręte podejście), "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas. A to jeszcze nie koniec atrakcji tego wyjątkowego miasta! Chcąc zmienić nieco perspektywę zwiedzania polecamy wjazd na jeden z największych budynków Wrocławia – Sky Tower lub pokonać Odrę za pomocą nowoczesnej Gondoli. Doskonałą okazją na zwiedzenie miasta jest lot motolotnią FlyTech, która wznosi się na wysokość 500metrów!

Wroclaw rynek

Nieopodal, bo zaledwie kilka kilometrów od Wrocławia, czekają na Was dwa niezwykłe muzea. W urokliwej wsi Galowice odkryjecie zabytkowy XVIII wieczny spichlerz, a w nim Muzeum Powozów. Niezwykła kolejkcja zabytkowych pojazdów: karety, bryczki, sanie zaprzęgowe, dorożki i wiele innych. W miejscowości Ślęza, na terenie zamku Topacz odbędziecie podróż do czasów, kiedy motoryzacja posiadała indywidualny i niepowtarzalny charakter. W Muzeum Motoryzacji Topacz spotkacie takie samochody jak legendarny Sokół 1000, Fiat 508 a także Rolls&Royce i Bentley.

Wroclaw noca

 

przeczytaj także:

WROCŁAW - ATRAKCJE KTÓRE WARTO ZOBACZYĆ

WROCŁAW - ATRAKCJE NA DESZCZOWE DNI

ZIEMIA KŁODZKA - ATRAKCJE KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

Złotoryja

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja