Loading color scheme

Kotlina Kłodzka - odkryj miejsca warte odwiedzenia
Kotlina Kłodzka atrakcje turystyczne

Atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka to kotlina w Sudetach Środkowych otoczona przez Góry Bardzkie, Wzgórza Włodzickie, Wzgórza Ścinawskie, Góry Stołowe, Góry Bystrzyckie, Góry Złote i Masyw Śnieżnika. Głównym miastem jest Kłodzko

Kotlina Kłodzka to najbogatszy w atrakcje obszar województwa. Wszystkich nie sposób wymienić, ale najważniejsze, które -  naszym zdaniem - koniecznie trzeba zobaczyć to oczywiście Kłodzko z pięknym ratuszem, mostem św. Jana i XVII-wieczną, ogromną twierdzą górującą nad miastem, oraz unikalnym na skalę kraju Parkiem Miniatur “Minieuroland”. Warta zobaczenia jest też Twierdza Srebrna Góra, która jest największą górską twierdzą w Europie i sąsiadujący z nią Fort Ostróg.

Zmierzając w stronę czeskiej granicy zatrzymać się można w Złotym Stoku i legendarnej Kopalni Złota. W Radochowie na śmiałków czeka ekstremalna wyprawa przez ciasną Jaskinię Radochowską. Warte uwagi jest też Bardo, w którym wdrapać się można na stromy obryw skalny i stamtąd podziwiać widoki na okoliczne góry. Warto zaznaczyć właśnie, że tam, gdzie kończy się kotlina, zaczynają się góry - w Masywie Śnieżnika warto odwiedzić najpiękniejszą na Dolnym Śląsku i jedną z najwspanialszych w Polsce jaskiń krasowych- Jaskinię Niedźwiedzia w Kletnie.

Co warto zobaczyć w Kotlinie Kłodzkiej?

Twierdza Kłodzko

atrakcja dla dzieci naniepogode

twierdza klodzko

Twierdza Kłodzko to niezwykle interesujący obiekt. Turyści mają szansę zdobyć m.in. ostateczny punkt obrony twierdzy. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem rozciąga się piękna panorama miasta i gór. Śmiałkowie mogą przejść przeszkolenie artyleryjskie, a na żądnych przygód wrażeń czeka podziemny labirynt. Do czego służył? Dowiecie się podczas zwiedzania Twierdzy Kłodzko.

Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku

atrakcja dla dzieci naniepogode

podziemna trasa klodzko

Podziemne korytarz i tunele, które teraz mamy możliwość zwiedzać, kiedyś były po prostu piwnicami pod budynkami Starego Miasta. To tam mieszkańcy gromadzili wszystkie mniej potrzebne rzeczy do użytku codziennego, ale również w tych podziemnych labiryntach w czasach wojen toczyło się codzienne życie. Podziemna trasa liczy około 600 metrów długości, a niektóre komory mają nawet głębokość 30 metrów, co kiedyś przyniosło temu miejscu dość dużą sławę, ponieważ wzdłuż biegł tędy Bursztynowy Szlak.

Muzeum Ziemi Kłodzkiej

atrakcja dla dzieci naniepogode

muzeum ziemi klodzkiej

Muzeum ziemi kłodzkiej już od ponad 40 lat gromadzi kulturalne dobra tego obszaru, prowadzi też badania naukowe i działalność oświatową. W muzeum można zwiedzić dwie wystawy stałe: ,,Zegarymechaniczne popularne na Śląsku w XIX i XX w’’ i ,,Współczesne Kłodzkie Szkło artystyczne na tle tradycji szklarstwa Ziemi Kłodzkiej’’.

Minieuroland w Kłodzku

atrakcja dla dzieci naniepogode

minieuroland klodzko

W Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. Miniatury przedstawione są w skali 1:25 z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Z troski o wysoką jakość można tu zobaczyć również makiety, dla których zastosowano inną skalę. Wszystko po to, aby wyglądały one jak najbardziej atrakcyjnie dla odwiedzających.

Jaskinia Radochowska

atrakcja dla dzieci naniepogode

jaskinia radochowska

Jaskinia Radochowska to jedna z największych jaskiń w Sudetach. Zlokalizowana wewnątrz góry Bzowiec w Górach Złotych, w gminie Lądek Zdrój. Znana już od XVIII wieku ale wciąż kryje wiele tajemnic. Wycieczka po jaskini to pełna emocji przeprawa przez krasowe szczeliny i korytarze. W części środkowej można zobaczyć różnorodną szatę naciekową i jeziorko, w którym żyją endemiczne skorupiaki – studniczki tatrzańskie.

Jaskinia nie jest oświetlona, w każdy uczestnik wycieczki na czas zwiedzania otrzymuje kask z latarką czołową. Zwiedzanie odbywa się z wykwalifikowanym przewodnikiem.

Spływy pontonowe Ski-raft w Ławicy

atrakcja dla dzieci naniepogode

 ski raft splywy

Jeśli marzysz o aktywnym spędzeniu wolnego czasu, a przy tym o niezapomnianej przygodzie – koniecznie wybierz się na spływy pontonowe i kajakowe Przełomem Bardzkim. Ski-raft to świat pełen adrenaliny i dobrej przygody, który gwarantuje bajkowe widoki i niezapomniane przeżycia.

Spływy rozpoczynają się w miejscowósci Ławica, gdzie znajduje się również uroczy pałac i jeszcze kilka ciekawych atrakcji.

Zamek Międzylesie

atrakcja dla dzieci naniepogode

zamek miedzylesie

Zamek Międzylesie to jeden z najstarszych i największych kompleksów zamkowo-pałacowych w Polsce. Najstarsze wzmianki o grodzie warownym sięgają IX w, kiedy tereny te należały do czeskich władców. Kolejni właściciele rozbudowywali Zamek – do dzisiaj zachowały się średniowieczna wieża, renesansowe skrzydło i dwa skrzydła pałacowe utrzymane w stylu barokowym.

Obecnie w skrzydle barokowym funkcjonuje restauracja, kameralny hotel oraz sale konferencyjne. Ponadto funkcjonuje galeria sztuki, organizowane są koncerty muzyki i plenery artystyczne. Codziennie odbywa się zwiedzanie dzienne z przewodnikiem (podczas zwiedzania oglądamy m.in. sgraffito z 1580r., kaflowe piece, salę balową, paradną klatkę schodową, zabudowany krużganek i wiele innych), można również umówić się telefonicznie na zwiedzanie nocne „z duchami”.

Rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”

atrakcja dla dzieci 

 miedzygorze

To krajobrazowy rezerwat przyrody, który znajduje się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Założony został w 1958 roku na powierzchni 2,75 ha. Na terenie parku znajduje się jedna z najbardziej znanych atrakcji przyrodniczych Ziemi Kłodzkiej – Wodospad Wilczki.

Wysokość wodospadu sięga 22 metrów. Jest to drugi co do wielkości wodospad w Sudetach, tuż po Wodospadzie Kamieńczyk. Zwiedzanie wodospadu jest ogólnodostępne. Przygotowano w tym celu specjalne ścieżki oraz punkt widokowy.

 

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

 PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

 

 

Gmina Radków
Stronie Śląskie

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau