Loading color scheme

Karkonosze - 12 atrakcji na deszczowe dni
Karkonosze na deszczowe dni

Poznajcie 12 atrakcji turystycznych Karkonoszy, które odwiedzicie nawet podczas deszczowej pogody. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać.

Karkonosze - atrakcje na deszczowe dni

Za oknem zimno i pada? Wyjście w góry to nie koniecznie dobry pomysł? Nie martw się, w Karkonoszach, nawet w takie dni nie ma miejsca na nudę. Mawiają, że nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie... są jednak takie momenty, kiedy naprawdę nie ma się ochoty przebywać na zewnątrz, zwłaszcza jeśli podróżujecie z dziećmi lub seniorami. Na szczęście wakacje w Karkonoszach to brak zmartwień na temat tego, co robić, gdy za oknem smuno i deszczowo. 

W poniższym artykule poznacie miejsca, które możecie odwiedzić pomimo brzydkiej pogody. 

Co warto zobaczyć gdy pada?

Karkonoskie Tajemnice

atrakcja naniepogode dla dzieci

4

Karkonoskie Tajemnice, zwycięzcą w konkursie National Geographic "7 Nowych Cudów Polski", to podziemna, multimedialna ekspozycja poświęcona legendarnej postaci Ducha Gór. W Karkonoskich Tajemnicach można wysłuchać wspaniałych opowieści oraz dokonać fascynujących odkryć. Na gości czeka tu 12 opowieśc m.in. historia zasiedlających Karkonosze zielarzy. 

Multimedialny  i interaktywny charakter ekspozycji powoduje, że odwiedzający poszerzają swoją wiedzę poprzez działanie i zabawę.

bilety 21,00 zł/bilet normalny, 17,00 zł bilet ulgowy

Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego

atrakcja naniepogode dla dzieci

108778181 1349679541897181 7220592396336040231 n

Muzuem Techniki i Budowli z Klocków Lego to największa ekspozycja klocków w Kapraczu. Jedyne takie miejsce w Polsce wypełnione efektami specjalnymi! Muzuem to dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch makiety. Zapewniamy, że odwiedzając to miejsce czeka Was wspaniała przygoda, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

bilety 19,00 zł/osoba

Więcej dowiecie się tutaj: http://www.muzeumklockow.pl/

Miejskie Muzeum Zabawek

atrakcja naniepogode dla dzieci

muzeum zabawek4

Muzeum Zabawek to niezwykłe miejsce na mapie Karpacza, które chętnie odwiedzane jest przez dzieci i dorosłych. Zobaczycie tu ekspozycję dawnych i współczesnych zabawek. Bajkowa aranżacja wystawy, miniaturowe wnętrza domków dla lalek oraz piękne porcelanowe lalki to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tu na przybyłych turystów.

bilety 14,00 zł/bilet normalny, 7,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiedzie się tutaj: http://www.muzeumzabawek.pl/

Papugarnia Śnieżka Karpacz

atrakcja naniepogode dla dzieci

papugarnia karpacz

Papugarnia Śnieżka w Karpaczu to idealne miejsce na spędzenie niesamowitych chwil z rodziną. Różnorodność gatunków i kolorów wprawia w zachwyt nie tylko najmłodszych. Możesz nakarmić i wziąć na ramię papugę oraz uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przyjdź i sprawdź, jak wiele radości daje obcowanie z tymi pięknymi ptakami.

bilety 21,00 zł/bilet normalny, 17,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiesz się tutaj: www.papugarniasniezka.pl

Chata na głowie w Miłkowie

atrakcja naniepogode dla dzieci

chata milkow

To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat odwrócony o 171 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennego użytku! 

Dodatkową atrakcję stanowi Chatka grawitaczjna, ktra starczy Wam niesamowitych przeżyć. Wchodzisz do środka, rozsiadasz się wygodnie, aż nagle... dom zaczyna wirować wokół Ciebie! A może jednak to Ty się obracacsz? Warto to sprawdzić!

bilety 21,00 zł/bilet normalny, 17,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: http://chatanaglowie.eu/

 

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach

atrakcja naniepogode dla dzieci

huta julia

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkowane są tu ręcznie formowane i szlifowane produkty, dystrybuowane na rynki całego świata. Turyści mogą tu z bliska zobaczyć ręczny proces produkcji kryształów podczas zwiedzania z przewodnikiem oraz uczestniczyć w warsztatach.

bilety 15,00 zł/bilet normalny, 10,00 zł bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.hutajulia.com

Kopalnia Podgórze w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

130847291 1510311075838768 724590997875062871 n

Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości w Polscei największa w Kowarach kopalnia uranu. Dla turystów przygotowano tutaj trzy trasy: turystyczną, która przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50 XXw., trasę ektremalną, która przebiega przez surową kopalnię i stanowi wyjątkową przygodę oraz trasę nurkową, która dostępna jest wyłącznie dla wykwalifikowanych nurków.

Zdaniem odwiedzających Kopalnia to najciekawszy obiekt turystyczny na terenie Kowar. Podziemia to miejsce w którym historia, nauka oraz ciekawostki z dawnych lat pozwolą Wam przeniknąć do skrzętnie skrywanej historii PRL-u. 

bilety 25,00 zł/bilet normalny, 21,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.kopalniapodgorze.pl

Muzeum Sentymentów w Kowarach

atrakcja naniepogode dla dzieci

MSF 0033

Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów. Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. 1 Maja 2019 roku nastąpiło otwarcie Pokoju Prezesa i sekretariatu, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem!

bilety 17,00 zł/bilet normalny, 12,00 zł/bilet ulgowy

Więcej dowiecie się tutaj: www.muzeumsentymentow.pl

Muzeum Ziemi Juna w Szklarskiej Porębie

atrakcja naniepogode dla dzieci

DSC 2623 copy 1

Muzeum to ponad 350 metrów kwadratowych wystawy prezentującej wyjątkowo barwną kolekcję minerałów. Wszystko zaprezentowane w sposób czytelny i nowoczesny. Prezentujemy lokalne tradycje poszukiwaczy gór – walończyków, historię wydobycia minerałów na terenie Sudetów. Poznacie tu walończyków – średniowiecznych poszukiwaczy skarbów gór, zagracie w Wielkim Bębnie Paradnym, odkryjecie co błyszczy w sudeckich potokach oraz sprawdzicie czym dawniej zajmowali sie alchemicy i laboranci.

Więcej dowiecie się tutaj: https://muzeumziemi-juna.pl/

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie

atrakcja naniepogode dla dzieci

2

W Muzeum Mineralogicznym można obejrzeć blisko 4000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Przed budynkiem Muzeum, znajduje się jedyny w Europie "Las Karboński" - są to skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu. Osobnym działem muzeum są skamieniałości i szkielety dinozaurów. Jest to największa w Polsce prywatna kolekcja gadów z przed milionów lat.

Więcej dowiecie się tutaj: http://www.sokolowski-muzea.pl/spg/index.php

DoładujEmocje.pl

atrakcja naniepogode dla dzieci

doladujemocje

Centrum Rozrywki DoładujEmocje.pl to aż trzy osobne atrakcje, które zachwycą każdego miłośnika mocnych wrażeń i adrenaliny. Pierwszą z nich jest tor kartinowy KF1, gdzie możesz poczuć się jak kierowca F1! Kolejną z doskonałych atrakcji jest arena Laser Tag. Avatararena zbudowana jest w klimacie fantasy. Znajdziecie tu 460m2 labiryntu z terenem niebieskim- strefa obcego plemienia i strefą czerwoną- najeźdźców.

Trzecią atrakcją jest EnergyVR czyli prawdziwe centrum Wirtualnej Rzeczywistości, które porwie Was na przygodę do innego świata. Dostaniecie niepowtarzalną szansę wypróbowania przełomowej i niezwykle zaawansowanej technologii multimedialnej.

Więcej dowiecie się tutaj: http://doladujemocje.pl/

Termy Cieplickie

atrakcja naniepogode dla dzieci

termycieplickie

Termy Cieplickie to kameralny park wodny, zlokalizowany w centrum uzdrowiskowym Jeleniej Góry, w którym można znaleźć gamę ciekawych atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie rurowe i trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna, leżanki wodne, jacuzzi, bicze i płaszcze wodne, dziką rzekę i huśtawkę wodną. Na terenie kompleksu znajdują się również wyjątkowe baseny termalne zdrojowe oraz norweskie, które pozwalają na zrelaksowanie się na zewnątrz w gorącej wodzie, nawet przy najzimniejszej temperaturze.

Więcej dowiecie się tutaj: https://www.termycieplickie.pl/

DARMOWA APLIKACJA TURYSTYCZNA TANIEODKRYWANIE

TanieOdkrywanie.pl to darmowa i prosta aplikacja mobilna, która umożliwia nie tylko dostęp do ogromnej i wciąż rosnącej bazy najlepszych atrakcji, restauracji, transportu i innych usług turystycznych w Twoim regionie lub miejscowości którą planujesz odwiedzić, ale daje także możliwość korzystania z rabatów na wszystkie oferowane w aplikacji obiekty oraz usługi.

Darmowa aplikacja pomoże Ci zaoszczędzić czas, pieniądze oraz zaplanować każdy dzień Twojego urlopu w zależności od Twoich preferencji. Najlepsze atrakcje turystyczne, restauracje, a nawet dojazd do wybranego miejsca, to wszystko znajduje się w ogromnej bazie TanieOdkrywanie.pl. Aplikacja to po prostu „RABAT NA OKOLICĘ”. Pozwól, żeby Twój smartphone stał się wirtualnym przewodnikiem, który zaprowadzi Cię w najciekawsze miejsca znacznie taniej niż ceny regularne. W celu najwygodniejszego korzystania z oprogramowania wskazana jest włączona funkcja lokalizacji, dzięki czemu TanieOdkrywanie.pl zaprowadzi Cię najwygodniejszą drogą do celu.

aplikacja to

MAPA ATRAKCJI KARKONOSZY

przeczytaj także:

KARKONOSZE- ATRAKCJE TURYSTYCZNE

PARK MINIATUR W KOWARACH - ATRAKCJA KARKONOSZY

KARKONOSKIE TAJEMNICE - POZNAJ ATRAKCJE KARKONOSZY

MUZEUM SENTYMENTÓW W KOWARACH

 

Mała Japonia

miejsce na twoja reklame

miejsce na twoja reklame

Baner aplikacja

hotel stronie

bassau